Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet na hrad Český Šternberk

  vydáno  •  cestování

  Český Šternberk – hrad plný zajímavostí. A čeká na vás nejen hrad...

  Hrad Šternberk, © Rapo

  Na hrad jsme jeli autem s tátou. A protože jsem taťkovi říkala, kudy máme jet, tak jsem si nevšímala zajímavostí po cestě. Hrad se nachází poblíž Benešova a v současné době je v rekonstrukci (jak lze vidět na fotografii), ale uvnitř si žádného lešení nevšimnete. Ve znaku má osmicípou hvězdu. (Stern je německy hvězda.)

  Prohlídka probíhá v druhém patře, jelikož v prvním bydlí pan majitel se svou manželkou a o víkendech přijíždí jejich syn z Vídně. V prvním patře obdržíte informaci, že si musíte batoh nechat na lavici nebo si ho dát dopředu, což pro mě bylo nepohodlné, protože se mi povolily popruhy u batohu a než bych je srovnala, tak by prohlídka skončila, což jsem nechtěla, tak mi ho taťka vzal.

  Při prohlídce si můžete povšimnout třeba krokodýlí kůže, obrazů koňů, které kreslil sám majitel, a budovy, která vypadá jako nádraží, ale není tomu tak. Po prohlídce jsem si srovnala popruhy a šli jsme do restaurace vedle pokladny. Já jsem měla knedlíky s uzeným masem a sestra s tátou měli hranolky se smaženým sýrem, tatarkou a kečupem.

  Ovšem nesmíme zapomenout na hladomornu, která je pár kroků od hradu. (Na fotografii lze zahlédnout pouze její část – nalevo od hradu.) Z hladomorny je krásný výhled na Kutnohorsko a okolí. Také je znovu vidět budova připomínající nádraží, ale je to hotel, kde se můžete ubytovat a užít si zdejší atmosféru.

  Když jsme šli z hladomorny, tak místo toho, abychom šli rovně, jsme odbočili doprava. Tam byl vjezd do hradu. My jsme šli k plotu vedle toho vjezdu, odkud jsme měli krásný výhled na řeku Blanici, přes kterou vede několik mostů a je zde plno malých domečků. Bohužel tam byla mlha, a tak jsme moc daleko neviděli. A než jsme se stihli rozkoukat, byly čtyři hodiny odpoledne a vyrazili jsme na cestu domů.

  Více informací můžete najít na www.hradceskysternberk.cz/index.php.

  Doufám, že jsem vám dala tip na hezký výlet.

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (4)

  Příspěvek z 23. srpna 2019 ve 13:16.
  nejnejka v něm napsala:

  Dobře jsi to napsala$>(ÍÍÍ)(8:o)(8:°)ZO:-):-38-D@)->->X<-R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^$>(ÍÍÍ)O:-):-3(8:o)(8:°)Z8-D

  Příspěvek z 22. srpna 2019 ve 21:44.
  VasekCZ v něm napsal:

  Hmm xD

  Příspěvek z 22. srpna 2019 v 10:36.
  AnezkaB v něm napsala:

  A točila se tam Arabela a Anděl Páně. To říkala i paní při prohlídce:-)