Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet na Šumavu a moje zážitky

  vydáno  •  Cestování

  Z 12. října na třináctého jsme spolu s mojí kamarádkou Adriankou, mámou, tetou, babičkou a babiččiným pejskem Kikinkou jely na Šumavu do chatičky. O mých zážitcích se dočtete v tomto článku.

  Kemp v Rohanově na Šumavě, © číča800

  Z tohoto dvoudenního výletů mám dost zážitků, i srandovních.
  Už z 11. na 12. u nás přespala Áďa. Ráno jsem se vzbudila o něco dřív než ona a napadlo mě, že si z ní udělám srandu. Když se začala probouzet, udělala jsem jí před obličejem takový ksicht, a jak byla rozespalá a první, co viděla, byl můj ksichtící se obličej, docela se lekla.:-D V deset jsme vyjely a nabraly ještě mou babičku s jejím pejskem a tetu.

  Dámská jízda :DD, © číča800

  Okolo jedné odpoledne jsme dojely do vsi jménem Rohanov. Kemp byl opravdu krásný, i když v chatičce byl spíš starší nábytek, no žádný luxus, ale to mi ani nevadilo. Po obědě jsme vyrazily na rozhlednu na kopci jménem Javorník. Zaparkovaly jsme pod kopcem a vyrazily. Cestou se Adrianka snažila v lese najít houby, a opravdu jich pár našla, vydržely do druhého dne a Aďa si je tedy vzala domů. Na rozhlednu vedly dlouhé točité schody. Nahoře byl super výhled, a okna byla zasklená, za což byla ráda moje mamka – na rozhlednách se vždycky bojí, že se vykloním a spadnu :-D. Cesta dolů byla logicky snažší a kratší než nahoru. Pak tam byla bosá stezka – muselo se jít na boso po různém povrchu. Bylo to docela jednoduché, až na větší kameny.

  Večer jsme šli do kempové restaurace na pizzu. Já s Aďou dohromady jsme si daly se sýrem a brusinkami. Byla celkem dobrá, jenom ty brusinky takové zvláštní. Stejnou pizzu si dala i máma dohromady s tetou, ty brusinky na pizze se prostě musí vyzkoušet. :-D

  Večer jsme hrály hru jménem „Ovoce se radovalo“, možná ji znáte pod jiným názvem.
  Na proužek papíru se píšou se sebou nesovisející odpovědi na otázky: Kdo? S kým? Kdy? Kde? Co dělali? Proč to dělali?
  Příklad: Majda s flétnou v kostele krotily lvy, aby viděly Ježíška. Vždy se napíše jedna ta věc? (Např. Kdo?) a pruh svého papíru pošleš tomu vedle tebe, takže papírky takto kolují a vznikne většinou dost šílená věta :D. Pobavili jsme se!!! Určitě si s někým zkuste zahrát.

  Už jsme se s Aďou převlékly do pyžam a najednou jsme slyšely, že venku jsou ještě děti (v 9 večer). Máma nám nakonec dovolila, že za nimi ještě můžeme jít. Z dovolené půlhodinky se to protáhlo do 11. Potmě venku s dětma je to fakt sranda! Vymýšleli jsme fakt kravinky, co čekat ;-D

  Ráno jsem ani nebyla tak ospalá, jak jsem čekala. S Aďou jsme vyběhly ven a napadlo nás, že jak je ta chatička nízká a má okno, že se pokusíme do toho okna vlézt, když s navzájem pomůžeme. Aďa tam vylezla, ale mně se to prostě nepovedlo, i když mi spustila prostěradlo, abych se ho chytla a šplhala. :D Do deseti hodin jsme musely chatku opustit, tak jsme se teda spakovaly a jely, ale ne domů, ještě nás čekal jeden výletní den! Jako další výletní cíl jsme si vybraly hrad Kašperk. Podobně jako u rozhledny jsme auto nechaly na parkovišti a k hradu šly asi kilometr. Prohlídka byla zajímavá. Skamarádily jsme se s holkou, která se jmenovala taky Adriana, a nejenom to, měla narozeniny ve stejný den jako já! Součástí prohlídky byl výšlap na věž, která byla snad vyšší než včerejší rozhledna! :D

  Hrad Kašperk, © číča800

  Po této prohlídce jsme měly ještě namířeno do Klatovských katakomb, kde mají mumie8=. Do Klatov jsme nějak nemohly trefit, bloudily jsme pořád v Kašperských horách, ale pak si teta zapnula navigaci a dojeli jsme. Původně jsem se trochu bála, ale bylo to v pohodě, i když bylo prostě trochu divné dívat se na třeba tři sta let mrtvého člověka. Z úcty k mrtvým jsem nepořizovala fotky. Je to z části udělané i jako muzeum, vystavovali takovou velkou basu, já asi basu v životě neviděla a... byla fakt obří!;-D Mumií jsem se já, (citlivější povaha!) nebála, takže to tak děsivé není, ale... prostě jsou to mrtví lidé.

  Tenhle kratší výlet se mi, hlavně díky Adě, moc líbil, něco podobného bych ráda někdy zopakovala :)

  P. S. Zkuste Ovoce se radovalo!

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 9. listopadu 2019 v 9:22.
  Ťapka_CZ v něm napsala:

  Super článek číčo až na pár překlepů to bylo super dávám 5 tlapek :D

  Příspěvek z 30. října 2019 v 8:03.
  číča800 v něm napsala:

  paratko:dávala jsem si trochu světlejší barv na konečky, a i přes léto asi trochu zesvětlaly sluncem :D
  Šároušek: díky moc@)->-

  Příspěvek z 29. října 2019 ve 14:51.
  Šároušek v něm napsala:

  Super!!! Pět tlapek$>