Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlet se třídou na Pec pod Čerchovem

  vydáno  •  Cestování

  Se třídou jsme jeli na školní výlet na Pec pod Čerchovem a tam jsme jeli na hodně výletů. Užila jsem si to tam.

  Zámeček Pec pod Čerchovem, © Žížala123

  V tomto článku vám řeknu, co jsem dělala se třídou v Peci pod Čerchovem. Ty dny si budu plést, tak když si to spletu a bude to číst někdo z naší nebo té druhé třídy, tak mě prosím neopravujte ;-).

  Byla jsem tam jako malá v 5. třídě a jely tam s námi i děti z 2. třídy, první den jsme se zabydleli v hotelu Lesanka a potom jsme se seznamovali s druhou třídou.

  Druhý den jsme si prohlíželi celou vesnici a potom jsme jeli na rozhlednu Čerchov a na ní jsme vylezli až nahoru, aspoň ti, kteří chtějí. Večer jsme šli na hřiště u hotelu hrát fotbal, pingpong, a nebo něco jiného (partička kluků si hrála na vojáky a já jsem je v keři sledovala) :-).

  Třetí den jsme jeli do blízkého města na hrad a rovnou jsme si kupovali památky a jídlo. Šli jsme tam i do starého parku. Potom jsme zpět šli pěšky (7 km a tam jsme jeli autobusem), přežili jsme všichni tu cestu do hotelu. Po hodince jsme šli do muzea v Peci pod Čerchovem, kde nám řekli hromadu zajímavých věcí, a to muzeum bývala dřív škola. Vysvětlili nám i znak (ten máte vysvětlený dole) ;-). Byly tam staré pily, šicí stroje, betlém celý ze dřeva velikostně 150 cm apod. Šli jsme i ke kostelu, který tam je hodně dlouho, je na něm ozdobná kamenná omítka, která byla rekonstruovaná. Večer jsme měli stezku odvahy a já jsem chtěla jít sama, ale šla jsem s 2 malými holčičkami, protože se bály a mně jich bylo líto. Cestou se k nám připojili 2 kluci, potom 4 kluci a potom další 3 kluci. Takže nás bylo dohromady 13 a já jsem se divila, že se ti kluci, kteří ze sebe dělali drsňáky, se tolik báli, strašidla se divila :-).

  Čtvrtý den jsme šli zase do jednoho blízkého města, a tak jsme šli do muzea keramiky, ale bylo tam hodně různých věcí. Bylo tam i to, co dříve používali pekaři, cukráři, kadeřnici apod. Byly tam i paruky starověké (ne vysloveně starověké, ale prostě staré). Mezitím jsme zjistili, že večer se bude hrát soutěž ŠVPHS, „Škola v přírodě hledá superstar“, a když jsme měli jen jeden výlet, tak jsme měli hromadu času, já připravovala dvě vystoupení kouzlení, vzala jsem si asistenta (mého dobrého kamaráda) a potom jsem dělala s kamarádkami gymnastiku, ale mně moc nejde, a tak jsem pomáhala s vyhazováním. Večer jsem byla nervózní, ale to není žádná novinka. S kouzlením jsem byla druhá a s gymnastikou jsem byla s holkami první :-).

  Pátý den jsme šli ven do lesa na prozkoumání terénu kolem hotelu. Bylo to tam pěkné, je tam les hned vedle, tak jsme šli do něj, bylo to tam božské. Viděli jsme i jelena a srnky. :-) :-) Bylo mi líto, že už musím odejít. :-/ Jinak jsme si balili tašky a nebo kufry. Večer bylo disco a tancovali jsme. Já jsem vytáhla hromadu děti z naší třídy :-).

  Šestý den ráno po jídle byl odjezd, bylo mi to líto, poslední rok s naší paní učitelkou a ten nejlepší výlet. Ty jo, mně to bylo hrozně líto, skoro jsem při jízdě domů plakala. Je ale pravda, že se mi trochu zastesklo i po rodičích a po mém zlobivém bráchovi.

  Znak: Zelená barva polceného štítu znázorňuje okolní lesnatou krajinu, červená barva představuje roztavené železo a sklo, uprostřed nalezneme symbol vysoké pece, neboť obec byla založena díky tomu, že zde vznikla vysoká pec. Dalším atributem obecních symbolů jsou dvě zkřížené sklářské píšťaly, dále zkřížená sekera s koplicí, které poukazují na dlouholetou obživu obyvatel Pece pod Čerchovem – dřevorubectví, jímž se i dnes živí někteří obyvatelé vsi.

  Byl to nejlepší výlet ze všech doteďka :-) :-) :-) :-).

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 1. listopadu 2018 v 7:11.
  Žížala123 v něm napsala:

  diky ze jste mi napsali chyby už vim kde nebudu delat chyby;-)

  Příspěvek z 31. října 2018 ve 21:09.
  Češtinář v něm napsal:

  Už je to spravené.

  Příspěvek z 30. října 2018 ve 20:55.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Chyba:
  Takže nás bylo dohromady 13 a já jsem se divila, že se ti kluci, kteří ze sebe dělaly drsňáky, se tolik báli, strašidla se divila :-)

  Jinak docela hezké