Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výlety do zoo po ČR

  vydáno  •  volný čas venku
  Vypravte se se mnou do zoo. Nebude to nuda, dozvíte se kam - do jaké zoo jít a která je pro mne nejlepší.

  S novou sezonou se v zoo představí i gepardí mláďata, která se narodila loni v listopadu. Na tomto snímku ve své aktuální podobě., © ZOO Praha, Petr Hamerník

  Loni o prázdninách jsme podnikli výlety do zoologických zahrad. Snažili jsme se navštívit všechny zoologické zahrady v České republice. Myslíte, že se nám to povedlo? Bohužel ne, pouze tři zoo jsme vynechali. A toto je souhrn z našeho prázdninového cestování. 

  Začneme Zoo Brno. V této zoo najdeme lední medvědy. Moje oblíbené rysy ostrovidy a spousty jiných zvířat. A nezapomeňte na unikátní indiánské stany. 

  Další zoologickou zahradou je Zoo Děčín. Až se budeš toulat po našich lesích, na medvědy grizzly nenarazíš. Ale v této zoo chovají hned dva, tak se nezapomeň podívat.

  Mám pro tebe změnu. Zoo Park Chomutov. Chceš-li spojit pozorování zvířat s pořádným výletem, Zoopark Chomutov bude to pravé místo. Díky rozloze 112 ha, se jedná o největší zoo u nás.

  Nezapomeň na Zoo Dvůr Králové. Volnost, svoboda a dobrodružství mezi zvířaty v barvách, vůních, rytmech a krásách Afriky. To jsou hesla Zoo Dvůr Králové, jejíž součástí je rozlehlé safari s největším chovaným stádem žiraf a nosorožců. 

  Máš rád/a šelmy, vyprav se i do Zoo Hodonín. Pokud tě zajímá, jak vychovat pána tvorstva, navštiv i tuhle zoo. Nedávno sem přivezli pár mláďat lva jihoafrického. Tento druh jinde v ČR nenajdeš.

  Má tvůj tatínek rád plzeňské pivo? Vypravte se i do Zoo Plzeň. V této zoo můžeš poznávat svět zvířat skutečně do hloubky. Třeba díky originální expozici Svět v podzemí, která byla vybudována v bývalém válečném bunkru. A těsně s plzeňskou zoo sousedí Dinopark.

  A tady je moje oblíbená Zoo Liberec. Máš rád bílé tygry, lachtany a další zvířata? Pokud ano, tak je tato zoo přímo pro tebe. Nezapomeň na tropický pavilon. 

  Co třeba Zoo Park Vyškov? Na venkově se chovají domácí zvířata. Ale víš, jak to s hospodářskými zvířaty funguje v dalších zemích světa? Tady se to dozvíš. 

  Pluješ rád/a lodí na vodě po řekách? Zoo Ústí nad Labem je blízko tvé zábavy. Nám nestačilo se na zvířátka jen koukat. Tak jsme se vypravili sem. Zde si můžeš zvířátka i pohladit.

  A na závěr je tu Zoo Praha. Moje nejoblíbenější zoo je právě tato. Protože tu mají gorily, orangutany, makaky a další vzácné druhy zvířat. Na oběd si zajdi třeba nahoru do restaurace.

  Na závěr ti dám hádanku. Jestlipak víš, které tři zoo jsme nenavštívili?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!