Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vymaluj si svou knihu!

  vydáno  •  Kultura · Knihy · Malířství
  Že je něco takového nemožné? Že do knížek mohou kreslit pouze skuteční výtvarníci? To je – více méně pravda. Do již hotových knížek by už nikdo nic přikreslovat neměl. Ale již několik let existuje jedna výjimka. V Liberci rok co rok vydávají u příležitosti Veletrhu dětské knihy publikaci, kterou si nikdo nikde nemůžete koupit. Jediný způsob jak je možné ji získat, je ten, že si ji vymalujete.

  Veletrh dětské knihy v Liberci, 2008., © Radkaa

  Prostě se usadíte v pavilonu I a dotvoříte si ji svými vlastními ilustracemi. Protože server Alík.cz byl jedním z mediálních partnerů veletrhu, domluvili jsme se s jeho organizátory, že věnují několik výtisků do soutěže na našem serveru.

  Pravidelní návštěvníci libereckého veletrhu už mají doma knihu Kočka, Malířka, Vrána, Netopýr. Když jdu v noci. Knížky vytváří autorská dvojice Iva Ouhrabková a Ivana Vykypělová. Letos zvolily název O radosti.

  Na téhle knížce – neknížce je zvláštní, že není svázaná ani nemá pevné desky. Dá se říct, že je vlastně zdrátovaná. Prostě na levé i pravé straně má drátěnou spirálu, kterou znáte z bloku. Uvnitř si přečtete básničku o radosti, kterou napsala tehdy desetiletá Michaela Doubková. Čeká na vás odpověď jak vzniká duha a stránka, kam si můžete namalovat duhu podle vlastních představ. nechybí ani duhové pověry a pověsti. A pak už je tu stránka věnovaná radosti. Jakou barvu má tvoje radost?

  Nechybí ani zrcátko, do kterého můžeš předvést, jak to vypadá, když máš radost. Ještě dál v knížce najdeš pestrobarevná motýlí křídla, motýlí housenku a kuklu. A pak už je tu stránka, na které si můžeš vytvořit svého vlastního motýla. A docela v závěru téhle prazvláštní knížky najdeš pohádku Vašek a duhový most. Celá knížka má velký rozkládací obal, který skrývá mapu radostí. I tu si můžeš dotvořit podle své vlastní fantazie.

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (40)

  Příspěvek z 4. ledna 2009 v 18:47.
  Bloody_Orashi v něm napsal:

  fantasy je best...

  Já mám ráda fantasy, hlavně edici 'Drakeni z Pernu' od Anne McCaffreyové...16

  Příspěvek z 29. srpna 2008 v 10:51.
  Áďa v něm napsal:

  Miluju knihy!

  Já miluju hlavně detektivky, a edici Stella a.... a tady sérii o sourozencích Cassonových, dále také comiksové knihy Kočičí zlato. A taky další a další.
  Kniha je nejlepší přítel, pokud se s váma ve škole nikdo nebaví(a nekámoší). Já dávám přednost knihovnám, než abych si je kupovala. Taky je dobrý si je kupovat na veletrzích, páč vás vyjde levněji. Jasně, když se do té knihy totálně zamiluju tak ji musím mít. Abyste si knihu zamilovali a nenudily se u ní musí vás zaujmout hned.Jasně, je to jen můj názor.
  Knihy mi i hodně pomohly při češtině, rozšířily mi slovní zásobu a díky nim v češtině tak neplavu. Hodně se to i podepsalo na mém vysvědčení. Čtu už mnoho let s velkou vášní a potěšením.
  To je tedy vše co jsem vám chtěla říct a jěště-čtěte knihy!!!


  Příspěvek z 22. srpna 2008 v 10:43.
  milka1209 v něm napsal:

  knižka

  moc ráda čtu !!
  nejlepší knížka je už moc stará jmenuje se Magda !!! Nebo knížka Senza super párty !!!!!!!!!!425710