Alíkovina

Vyměřený čas – recenze

vydáno  •  Filmy · Sci-fi

Film je o blízké budoucnosti, ve které peníze nehrají žádnou roli, nýbrž se zde platí časem. Každému člověku je maximálně dvacet pět let. V tomto věku se rozbíhají hodiny života, které má každý nastavené na jeden rok a čas navíc může získat výdělkem, krádeží nebo dědictvím.

Film Vyměřený čas, © Twentieth Century Fox of Germany

Dayton pracuje jako dělník v chudé čtvrti, aby si získal každý den jeden den života. Jednoho dne pomůže utéct bohatému Henrymu před zloději času. Ten je už ale unavený svým dlouhým životem, a tak daruje celé století Daytonovi a tím svůj život ukončí. Dayton je kvůli tomuto incidentu obviněn z vraždy, a tak se bude snažit dokázat svoji nevinu a tím celý příběh začíná.

Klady filmu
Největším kladem filmu je kvalitní zápletka a propracovaný děj. Dále má film dobrou grafickou stránku a po stránce hudební také není na špatné úrovni. Herecké výkony postav rovněž byly velmi dobré.

Zápory filmu
Hlavní zápor filmu vidím v tom, že se jeho námět příliš podobal povídce Repent, Harlequin!, což trochu zavání plagiátorstvím. Dále se zde vyskytovalo větší množství chybiček a rovněž zde byla přítomna i jistá předvídatelnost.

Film Vyměřený čas je ve zkratce velmi nadprůměrný film s kvalitním dějem, grafikou, hudební stránkou i výkonem herců, avšak se jedná i o filmové dílo s větším množstvím chyb a jistou předvídatelnosti, a proto si tento film zaslouží čtyři hvězdičky z pěti.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 5. srpna 2018 v 15:58.
al-maty v něm napsal:

Odpovědi se asi nedočkáme.

Příspěvek z 25. června 2018 v 17:44.
Deniq v něm napsala:

Rokio: píšeš „Dále se zde vyskytovalo větší množství chybiček“ - mohl bys prosím některé z nich zmínit? Děkuji

Příspěvek z 25. června 2018 v 9:19.
Rokio v něm napsal:

Pumpa: To bohužel nevím. O chyby ve filmech se obecně nezajímám.