Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výprava za Tajemstvím dešťového pokladu

  vydáno  •  Kultura · Cestování · Filmy
  Hodně milých a vstřícných lidí, v kině krásná pohádka a mnoho doprovodných akcí. Tím vším mne v loňském školním roce velice zaujal Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově.

  Říjen 2009 - 41. Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově., © Radkaa

  Proto jsme se školáky ze ZŠ Sokolov, Sokolovská opět nařídili budík dřív než obvykle a místo do školy zamířili na festival.

  Nejvíc bylo čtvrťáků, ale přidali se i druháci, třeťáci a páťáci. Z festivalové nabídky jsme si vybrali premiéru televizního filmu Tajemství dešťového pokladu.

  Po návratu jsme si o výletu se čtvrťáky povídali a nakonec každý z cestovatelů napsal krátké vyprávění o naší výpravě. Do psaní se zapojili i ti, kteří s námi jet nemohli, protože je trápilo nachlazení.

  Vyprávění si byla pochopitelně dost podobná, proto ze všech vybírám úryvky těch nejzdařilejších.

  • RychlíkDan: Se spolužáky jsme vyrazili na výlet do Ostrova, kde se konal Filmový festival Oty Hofmana.
  • Koník77: Tento den jsem musela velmi brzo vstávat, aby mi neujel vlak. Cesta nám rychle utekla, protože jsme s kamarády hráli hru opičky.
  • Vendýsek12345: Po příjezdu jsme měli hodně času. Byla nám hrozná zima, proto jsme se rozhodli, že půjdeme do Domu kultury na výstavu hlavolamů.
  • Anna-8: Zde se každý v klidu nasvačil a potom jsme si prohlédli a zároveň i vyzkoušeli hlavolamy. Bylo to pro nás složité, ale velmi zábavné.
  • Bambusinka: Kamarádi mi vyprávěli, že jako první složil hlavolam Radek a potom za nimi přiběhl Alík a dokonce i na skok Pralinka2. Na rameni měl lyže, jel prý někam na hory. S Alíkem se vyfotili. Když čekali než otevřou kino, tak potkali sourozence Valentovi a paní učitelka jim zařídila, aby se s nimi mohli vyfotit.
  • Koník77: V Domě kultury se šlo do kina na film Tajemství dešťového pokladu. Tento film se mi moc líbil, tak jsem ho oznámkovala jedničkou.

  Z výstavy Kočkohrátky

  Cílem našeho výletu také bylo navštívit výstavu Kočkohrátky, kde vystavovali keramické, plyšové, skleněné a dřevěné kočky.

  • Anna-8: Tímto nám výlet skončil a my se vydali na nádraží, odkud nás vlak odvezl domů. Můj nejkrásnější zážitek z tohoto výletu bylo setkání se sourozenci ze seriálu Ulice.
  • Vendýsek12345: Líbila se mi výstava Kočkohrátky a kino.
  • Koník77: Můj nejhezčí zážitek z výletu bylo promítání filmu a prohlídka koček.
  • Bambusinka: Kamarádům se prý na výletě moc líbilo. I mně by se tam moc líbilo, ale nemohla jsem jet, byla jsem nemocná.
  • RychlíkDan: Zašli jsme i do cukrárny se občerstvit. Na cestě zpět každý z nás vyprávěl své nejhezčí zážitky. Všichni se už teď těšíme až pojedeme příští rok zase na výlet.

  Další fotografie z naší výpravy si můžete prohlédnout v tomto albu

  Tajemství dešťového pokladu

  Režie: Kryštof Hanzlík
  Scénář: Marek Hlavica
  Hrají: Adam Mišík, Tereza Kašparová, Ondřej Novák, Lucie Šteflová, Martin Sitta, Martin Havelka, Tomáš Sagher, Dana Pešková a další.
  Délka: 67 minut

  Dětský dobrodružný příběh o objevu vzácného archeologického nálezu v jeskyních Moravského krasu - na Švýcárně, v jeskyních Býčí skála a v Drátenické jeskyni, dále v Suchém žlebu, Rudickém propadání a u vývěru Jedovnického potoka.

  Jedenáctiletý David Kolíbal společně se svou o dva roky starší sestrou Klárou a rodiči tráví letní prázdniny v Moravském krasu. Zatímco se Klára za pomoci tatínka učí lézt po skalách, David se toulá po okolí a vyhledává prázdninová Bukovská dobrodružství.

  Majitelem hospody s několika pokoji, ve kterých jsou nyní ubytováni i Kolíbalovi s dětmi, je jistý Soukup, který zde žije se synem Matějem a psem Šuplíkem. Matěj je ve zdejších jeskyních jako doma. Občas se mu zde podaří nalézt nějaké staré mince, které pak jeho otec pokoutně prodává movitým sběratelům ze zahraničí.

  Jednou ale Matěj objeví starou bronzovou sošku koně. Svůj nález však před hamižným otcem zatají a zajde s ním do muzea, aby zjistil, jakou má hodnotu. Nakonec však z muzea i se vzácným archeologickým nálezem uteče.

  Tato skutečnost však nezůstane bez povšimnutí médií, a tak se o ní dozví i Matějův otec a David, který se jako vetřelec snaží proniknout do Matějova tajemství. Důležitá zpráva o mimořádném nálezu jedinečné sošky neunikne pozornosti nebezpečného profesionálního překupníka a vykradače archeologických památek - Myšáka.

  Nečekaně se zjeví v Soukupově hospodě a ubytuje se zde se svojí čtrnáctiletou dcerou Veronikou. Myšák nejprve přes uzavřený obchod s mincemi vyvíjí nátlak na Matějova otce, aby mu opatřil vzácnou sošku, kterou našel jeho syn.

  Slibuje mu za to velké peníze. Když však zjistí, že to k ničemu nevede, začne se zajímat o Matějovy aktivity sám a brzy se tak dostane na stopu k jeho objevu. Do celé věci se nešťastně zaplete jedenáctiletý David, který se rozhodl, že někde v krasových jeskyních najde svůj poklad na vlastní pěst.

  Dětská porota udělila filmu režiséra Kryštofa Hanzlíka Tajemství dešťového pokladu Křišťálový šaton v kategorii od 13 do 18 let.

  Zdroj: www.festivalostrov.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 1. listopadu 2009 v 10:07.
  Embri v něm napsal:

  příspěvek

  Maji štěstí že se setkali s Alíkem