Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vyprávění o mých potkanicích

  vydáno  •  mazlíčci
  Mĕla jsem už tři potkanice, každou zvlášť. Teď mĕ čeká zmĕna.

  Chtĕla bych se podĕlit o svůj vztah k potkanům a hlavnĕ rozšířit chov tĕchto úžasných zvířátek. Hroznĕ moc jsem si přála mít kočku, jenže jsem k vánocům místo kočky dostala nĕco úplnĕ jiného.

  Když jsme rozdali všechny dárky, tak jsme zjistili, že máme dárek, který nemá jméno. Mamka řekla, ať se podíváme pod stůl, jestli tam nĕco není. A byl tam plastový box! Vyndali jsme ho a sestřička vykřikla: „Jé, myšička!“ Byl u toho papír s tím, že je to potkanice. Dali jsme jí jméno Julča. Žila se mnou a mou sestrou v pokoji. Pak na následky nádorů zemřela.

  Po prázdninách jsme šli do zverimexu a koupili si tam skoro stejnĕ zbarvenou novou potkanici. Dali jsme jí jméno taky Julča, kvůli tomu zbarvení. Jenže chováním se od Julči I. velice lišila. V ten rok jsme chodili na kroužek do Minizoo a narodili se tam tři roztomiloučký potkánci. Vedoucí vĕdĕla, že Julča II. kouše, tak nám dala vybrat jako prvním, kterou si chceme vzít domů.

  Všechny tři jsme je tam učili, aby se nebáli ruky a potom, když vyrostli, vzali jsme si jednoho domů. Chtĕli jsme holku, ale nevĕdĕli jsme, jestli je to holka nebo kluk. Nakonec to byla holka a dali jsme jí jméno Kiki. Žila s námi a žije i teď. Ale bohužel se jí začal dĕlat taky nádor.

  Pokud Kiki zemře, budeme už chovat zase jen dvě, holky.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 5. června 2018 v 7:50.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Tento článek byl vložen v březnu 2016 a autorka tu byla naposled v březnu 2017.

  Příspěvek z 4. června 2018 v 19:20.
  číča800 v něm napsala:

  Článků o zvířatech je tady dost.
  a k tomu že Kiki umře jsi měla přidat tohohle smajlíka;-(

  Příspěvek z 20. dubna 2018 v 10:31.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Cekala jsem od tohoto clanku mnohem vic:/ Mohlas treba povypravet, co jste spolu s holkama prozily a tak (napr. jak pises dole, zes prvni Julcu poustela po byte) a vubec to nejak vice rozvest, ta na fotce je moc krasna!