Alíkovina

Vyražte taky na karneval!

vydáno  •  Volný čas venku
Karnevalová sezóna je v plném proudu. Myslím, že každý z vás se určitě alespoň jednou převlékl do masky a šel se trochu vyřádit. Musím se pochlubit, že i já a moji dva mladší bratři jsme si to vyzkoušeli. Pro mě to samozřejmě nebyla první zkušenost, ale vždy se na to moc těším.

Kralupy nad Vltavou, © Jiří Koťátko, MAFA

S mamkou jsme dlouho vymýšlely, za co se letos převléknu. Jelikož bylo venku málo sněhu, tak jsme si řekly, že to bude sněhulák. Vytáhly jsme už nepoužívané prostěradlo a šicí stroj. Taky bylo potřeba trochu černé látky na knoflíky, jeden klobouk a nos jsem si udělala z papíru sama. Na závěr mě museli dobře vycpat polštáři.

Brácha se přestrojil za hodného kouzelníka (vypadal trochu i jako skřítek) a nejmladší brácha nakonec bohužel nešel. Ale doma se zkoušel převléknout za opraváře a moc mu to slušelo. Na bále se pak všechny nádherné masky ukázaly.

Byly tam princezny, čarodějnice, indiáni, beruška a další. Organizátoři si pro nás připravili spoustu soutěží, tanečků a skvělé zábavy. Vyhodnocoval se nejlepší tanečník a taky nejlepší maska. A protože by bylo nespravedlivé mít jen jednu nejlepší, tak na třech prvních místech bylo vždy 10 masek. Já měla taky štěstí a byla jsem na druhém místě.

Celé odpoledne bylo moc skvělé a příjemně jsem si ho s bráchou užila. A až bude někdy zase karneval, tak nebudu váhat, vymyslím další masku a vyrazím se pobavit.

Vizitka autorky článku na Alíkovi lankapav 

Další zajímavé články:

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (13)

Příspěvek z 23. února 2009 ve 22:25.
Arnošt v něm napsal:

karneval

byla jsem opět za čarodějnici a bratranec Mirda za piráta25

Příspěvek z 23. února 2009 v 18:50.
Andulička99 v něm napsala:

karneval

já jsem bila za co jiný ho než-li za princeznu716

Příspěvek z 23. února 2009 v 17:29.
misullik v něm napsal:

Mikulas

blby