Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vyrob si cool věcičky

  vydáno  •  Tvoření
  Nevíš, co si počít o dlouhých zimních podvečerech? Mám pro tebe pár nápadů, které si můžeš doma, až se budeš nudit, jednoduše vyrobit. Je k tomu potřeba jen pár věci, které má každý doma nebo si je levně koupí v každém papírnictví.

  Pusť se do toho

  • Krabička
   Máš doma šperkovnici, krabičku na dárky či jiné drobnůstky? A už ztratila původní barvu či lesk? Určitě ji nevyhazuj. Dá se to ještě napravit. Stačí k tomu jen tempery dle vlastního vkusu, mušličky, knoflíky, korálky, flitry a jiné ozdoby, stačí jen trocha fantazie.
   Nejdřív si krabičku natři libovolnou barvou, klidně může být i více barevná, puntíková, pruhovaná záleží jen na tobě a tvém vkusu. Jestli chceš, aby se tvá krabička i pěkně leskla, tak stačí jen ji přetřít (až barva uschne) lepidlem Herkules nebo přímo lakem, který seženete v papírnictví. Jen dej pozor, aby se ti víko nepřilepilo ke krabičce, popřípadě k podložce. Když budeš používat Herkules, můžeš rovnou nalepit i ozdobičky, které sis vybrala.

  • Rámeček na fotky
   Nelíbí se ti tvůj rámeček na fotky a chceš mu dodat šmrnc? Není problém. Já jsem na svůj rámeček použila obyčejné mušle, které jsem si přivezla z dovolené. Na lepení jsem použila Herkules, ale můžeš použít i lepící pistoli. Také můžeš zdobit takzvanou ubrouskovou techniku, stačí si jen vybrat vhodný motiv, následně ho pečlivě vystřihnou, odstranit přebytečné vrstvy ubrousku tak, aby zůstala jen jedna vrstva, ta s potiskem. Přetři rámeček lepidlem Herkules a nalep obrázek (dávej při tom pozor, ubrousek se rád trhá) a pro jistotu lepidlem přetři i obrázek. Nech tak hodinku zaschnout a můžeš se chlubit rámečkem, který jen tak někdo nemá.

  • Šperk
   Máš nějaký zajímavý šperk a už ho nechceš nosit jen pro to, že se ti z něj vyloupl kamínek a nemůžeš nikde sehnat stejný? Žádný problém. Stačí jen zbytky laku na nehty. Vyber si lak podle toho, jaká byla původní barva kamínku a opatrně lak nanes na místa kamínků. Tam, kde kamínek vypadl, nanes laku více, aby to nebylo poznat. Když budeš mít hotovo, můžeš obrubu ještě potřít průhledným lakem, aby se pěkně lesk.

  • Cvičky a jiné
   Cvičíš na tělocviku jen v bílých cvičkách? Můžeš to změnit, stačí k tomu jen flitry (seženeš v papírnictví) jehla a nit. Barvu flitrů si zvol podle toho, jaká se ti líbí, nebo aby ti ladila k cvičebnímu úboru. Pak jen stačí si rozmyslet jaký vzor nebo obrázek si na cvičky našiješ. Velmi pěkné jsou kytičky, nebo si na své cvičky můžeš našít svůj monogram. Fantazií se meze nekladou. Ve škole se pak můžeš předvést ve cvičkách, které jen tak někdo nemá. Nemusíš si ozdobit jen cvičky ale například i rukáv trička, batoh, peněženku. Já osobně jsem flitry našívala na obal od cédéček.

  • Záložka do knihy
   Rád(a) čteš a nevíš, čím si příslušnou stanu založit? Používáš jen obyčejný papír? Změn to a vyrob si skvělou záložku. Stačí k tomu jen dekorační plsť, nůžky a gelovka na dozdobení. A samozřejmě i trocha šikovnosti. Nejprve si najdi vhodný obrázek, například z internetu. Bylo by vhodné, aby měl otevřenou třeba pusu, zobák... (aby si dal zastrčit na okraj stránky), popřípadě si nakresli svůj vlastní obrázek. Existují takové plastové záložky, jenže já je nemám ráda, protože když se zastrčí trochu silněji, tak se stránka natrhne a to mi přijde zbytečné. Obrázek si obkresli na plsť a až budeš mít obkresleno opatrně si záložku vystřihni po obvodu a následně i všechny otvory vevnitř (oči, pusu, nos, křídla...), to jde trochu ztuha. Když budeš mít hotovo, můžeš si záložku ještě dobarvit gelovkou. Pak nech záložku řádně zaschnout, aby se barva neobtiskla do knihy a následně můžeš vesele začít číst.

  Jestli máš nějaký dotaz, určitě napiš do zpráv. A jestli nevíš, co dát svému kamarádovi, rodičům... tak tyhle věci ti mohou sloužit i jako skvělý dárek pro tvé blízké. A navíc tě vyjdou maximálně na 20 Kč, což je skvělé, dokud si sám nevyděláváš.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 2. ledna 2019 v 19:08.
  paratko2323 v něm napsala:

  nesnášim slovo cool:-Q

  Příspěvek z 2. ledna 2019 ve 14:38.
  číča800 v něm napsala:

  I ten rámeček. .. nevím co na to řekne máma ;-D

  Příspěvek z 2. ledna 2019 ve 13:12.
  Rodé v něm napsala:

  :-)R^R^R^