Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vysněná dovolená se málem nekonala

  vydáno  •  Cestování · Prázdniny · Zahraničí
  Na prázdniny jsem se těšila skoro celý školní rok - měla jsem jet totiž poprvé k moři. Od začátku května jsem si škrtala dny v kalendáři a večer byla ráda, že mám další za sebou a jsem zase o krůček blíž k vysněné dovolené. Pak se ale stalo něco hrozného.

  Chorvatsko, Brač, Zlatni rat, © Profimedia.cz

  Táta mi oznámil, že mu nedají v práci volno a má tolik vytoužená dovolená se konat nebude, protože se mamka bojí jet se mnou a o tři roky starší sestrou Annou sama. Anča byla taky zklamaná, ale ne tolik jako já. Těšila jsem se tak dlouho a ona navíc u moře už byla.

  Nevěděla jsem, jak se mám zachovat - jestli vztek, který jsem v sobě měla, mám na někom vybít, nebo jestli mám brečet do polštáře. Zvolila jsem nakonec obojí. Na taťku jsem křičela, že mi zkazil celé prázdniny, a na mamku zase, že je srab, že se s námi bojí. Večer jsem potom brečela do polštáře. Když se na to po dvou týdnech podívám znovu, vím, že jsem se chovala hrozně.

  Nevím, jaké vám mám dát ponaučení - asi abyste vždycky měli na paměti, že to, na co se nejvíc těšíte, nemusí vyjít. Nakonec jsem jela k babičce, která oslavila 70. narozeniny a dostala od nás i od dědy dovolenou v Chorvatsku. Když babička viděla, jak jsem příšerně zklamaná, utratila našetřené peníze, aby místo zajezdu pro dva objednala zájezd pro tři.

  A tak jsem tedy jela. Neletěla jsem do krásného Řecka, jak jsem měla slíbeno, ale jela autobusem do Chorvatska. Takže takový kompromis. Hlavní ale bylo, že k moři jsem se podívala.

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (61)

  Příspěvek z 15. června 2019 v 10:10.
  marbo1212 v něm napsala:

  Pěkný článek $>

  Příspěvek z 5. listopadu 2010 v 17:05.
  Jásemjá v něm napsala:

  BOOOOOOUUUUUUUBOUUUUUU

  1.Nejhorsi clenek5232220317
  2.Chudák babicka a deda272727
  3.zbitecne vyhozený prachy12121414
  4.Tohle nikdy babicka a deda nemeli dopustit ted bude rozmazlena dokonce života55
  5.Bestak se ti bodiku zachtelo121212
  6.tenhle pribeh byl nejnejnejnejnejnudnejsi55

  Příspěvek z 5. listopadu 2010 v 15:00.
  máča v něm napsala:

  Reakce na Maja014:

  Maja014:Mas pravdu!11117171723232323