Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vyšší dívčí

  vydáno

  Co to znamená puberta pro dívky? Já sama jsem ještě v pubertě a osobně si myslím, že mluvit o dívčích problémech je normální, a tak nechápu, proč se vlastně za to lidi stydí a skrývají se za to.

  Život mizící před očima, © Ohurtsov

  Chtěla bych se zamyslet nad „problémy“ dospívání i nad „nevýhodami“ dospívání.
  Nejdřív ze všeho bych chtěla říct, že dospívat je normální, a to, že dospívání prostě k životu patří.

  Moji rodiče jsou pohodáři, nic „neřeší a nehrotí“ a to na nich právě miluji. Ale jak dospívám, tak si s nimi přestávám rozumět a chci svůj klid! Jenže tohle bohužel k životu patří a mně hloupé to došlo až teď, ale neztrácím hlavu a jdu si zase dál.

  Musím zmínit i to, že k dospívání patří i holení, kluci, vybírání školy a spousta dalšího. Já sama jsem tohle přežívala špatně a asi ještě budu... Ale ono je lepší se nad ničím nepozastavovat. Já sama jsem musela „přemlouvat“ mamku, aby mi pomohla s prvním holením a tak dál...

  Jelikož je moje mamka docela pohodářka, tak to byla docela fuška tohle všechno absolvovat. Ale nakonec musím zmínit, že na holení a různé věci ohledně dospívání rozhodně nechávejte. Svěřte se mamce s problémy, které vám dospívání přináší a věřte jí, protože vaše mamka chce pro vás jenom to nejlepší.
  Doufám, že to pochopíte dříve, než jsem to pochopila já. Mně to trvalo pěkně dlouho, ale nakonec je vše zase senzační.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 30. března 2018 ve 20:39.
  Jednorožec331 v něm napsala:

  já bychs e rozepsala i o menstruaci

  Příspěvek z 23. března 2018 v 7:04.
  FriedKitten v něm napsal:

  Mluvíš tam jakoby o spoustě věcech, ale zmínila jsi jen jednu nebo dvě. Na to, kolik ti je, jsi se mohla rozepsat. Já třeba na všechno musela přijít sama, pro mě by bylo trapné mít u všeho mamku a pro ni by to bylo taky na obtíž.