Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Výstava Hry a hlavolamy nabídne hernu i setkání sběratelů

  vydáno
  Hry a hlavolamy patří k výstavám, kde vystavené exponáty nemusíte obdivovat pouze ve vitrínách, ale spoustu z nich si můžete přímo na místě ozkoušet. Vždyť v herně na vás bude čekat na 100 různých deskových a společenských her a nemálo hlavolamů.

  Přijďte si zahrát., © archiv

  Ve vitrínách, ale i na pultech, bude k dispozici několik desítek mechanických hlavolamů. Naprostou většinu si budou moci návštěvníci zapůjčit a vyřešit. "Potrapte si mozkové závity u hlavolamů ze sbírky patrona výstavy Jaroslava Flejberka. Ve vitrínách pak uvidíte zajímavé sbírky a rarity z různých zemí. Hrát si hry budete moci třeba 10 hodin v kuse v krásných prostorách Novoměstské radnice, " zve Pavel Hofrichter, ředitel výstavy.

  Kromě tradiční velké herny deskových her pro hráče bez rozdílu věku je připravený i bohatý doprovodný program. V něm nechybí přednášky pro školy a skupiny, hlavolamové workshopy pro veřejnost, soutěže. Návštěvníci výstavy se také mohou těšit na sobotní síň sběratelů se zahraniční účastí. Novinkou je anketa Hlavolam roku. Hlasovat v ní mohou jak odborníci, tak všichni všichni hlavolamoví nadšenci. Vyhlášení ankety proběhne v neděli 16. září 2012 na výstavě. 

  Fotogalerie

  Pro školní i mimoškolní skupiny jsou na čtvrteční a páteční odpoledne připraveny přednášky Jaroslava Flejberka, matematika a velkého milovníka mechanických hlavolamů. V rámci těchto přednášek žáci a studenti dozvědí leccos o tajemství hlavolamů, jejich původu, rozdělení, historii a získají také tipy na řešení. Hlavolamy si přímo vyzkouší a mohou se zúčastnit i tématických soutěží. Díky sbírce čítající více než 7 000 mechanických hlavolamů patří Jaroslav Flejberk mezi nejvýznamnější sběratele těchto hlavolamů.

  Pokud patříte mezi hravé, pak si na tuhle výstavu udělejte opravdu dost času. Zkušení herní instruktoři vám poradí s výběrem hry, vysvětlí její pravidla, nastíní strategii. A pak už si můžete hrát třeba i několik hodin. 

  "Výhodou takové prezentace her je, že každý z návštěvníků si může všechny hry zahrát, vyzkoušet a rozhodnout se pro zakoupení hry nejen podle barevnosti krabice, ale podle toho, zda ho hra skutečně zaujme. V dnešní přetechnizované době doporučujeme deskové hry do každé rodiny. Pokud budete věnovat hraní her jeden večer v týdnu, zlepší se vztahy v rodině, hry učí komunikovat, spolupracovat, férově soutěžit. Také rozvíjí logické myšlení, paměť, postřeh a jemnou motoriku nejen u dětí každého věku," dodává Pavel Hofrichter. 

  Hry a hlavolamy 13. - 16. září 2012

  Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2
  Otevírací doba: čtvrtek a pátek 8 - 18 hodin, sobota a neděle 10 - 18 hodin
  Vstupné: plné 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 150 Kč, skupinové 40 Kč

  Doprovodný program:

  herna deskových her pro hráče bez rozdílu věku
  přednášky pro školy a skupiny
  hlavolamové workshopy pro veřejnost 
  setkání sběratelů – česká síň sběratelů

  Více informací: www.hryahlavolamy.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 16. srpna 2012 ve 14:16.
  panglaq v něm napsal:

  Do Prahy pojedeme

  My do Prahy pojedeme, tak proč si do Novoměstské radnice nezavýletovat?

  Příspěvek z 14. srpna 2012 ve 12:08.
  gymfryklara v něm napsala:

  bezva

  skvělé-ale pár otázek-
  1. Když bych zaškrtla v poslední otázce například to že stojím o hru, nebo vztupenky případně hlavolam budu zařazena do slosování pouze zaškrtnutého předmětu?
  2. Výherci budou informováni ihned po slosování?
  3. U výherců bude možno domluvit se na doručení poštou?


  Předem děkuji za odpovědi gymfryklara

  Příspěvek z 14. srpna 2012 v 9:02.
  kakana v něm napsala:

  kakana

  super254444444444444