Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Vzpomínka na letní prázdniny

  vydáno  •  prázdniny · léto · kamarádství · kamarádi
  Letní tábory. Pro někoho prázdniny za trest, pro jiného nejlepší léto. Ráda bych vám stručně popsala svůj nejskvělejší tábor, který jsem prožila se svými přáteli a rodinou.

  Letní tábory, tábor, skaut, adrenalin, stanování, příroda, samostatné obrazem, © MAFRA

  Příjezd

  První den jsme přijeli hodně pozdě večer, protože jsme bloudili a nemohli jsme tábořiště najít. Nakonec se nám to ale povedlo a my jsme si už za tmy vyndávali kufry. Měla jsem spát s jednou kamarádkou, ale ta si myslela, že už nepřijedu, tak byla ve stanu s jinou holkou. Nakonec jsem spala s dívkou, kterou jsem viděla jen párkrát a se kterou jsme se vůbec neznaly. Byla jen o rok starší než já a docela dobře jsme si rozuměly.

  Začátek táboření

  Druhý den jsme se s Lídou vzbudily hodně brzy, a tak jsme si povídaly. Asi moc nahlas, protože na nás z vedlejšího stanu přišla paní, které se to moc nelíbilo. Za chvíli byl stejně budíček a my jsme musely vstát a jít se osprchovat ledovou vodou. Brrr!

  Snídaně byla moc dobrá, a to už proto, že ji připravovala moje mamka. Byla na táboře totiž vrchní kuchařkou. Po snídani byl nástup, kde jsme zpívali naší táborovou hymnu a tam jsme si i řekli, jak to bude na táboře probíhat a co budeme dělat.

  Tématem, které jsme měli druhý den, byly smysly. Poslepu jsme ve skupinách poznávali věci a rozřazovali je do skupin. Potom jsme musely jen s jednou rukou zavázat klukům kravatu. A kluci nám holkám jen jednou rukou zaplétali cop. Také jsme kreslili poslepu ve skupinách a dokonce na jeden papír.

  Úspěch

  Další den jsme ve skupinách měli nacvičit pohádku, kterou jsme museli před celým táborem předvést. Naše skupina si připravila Mrazíka a hádejte, co jsem hrála já? Babu Jagu! Divadlo se nám ale moc povedlo, a když přišlo hodnocení, dostali jsme nejvíce bodů. Večer jsme si s Lídou povídaly o uplynulém dni až do půl třetí v noci.

  Orientační výlet

  Brzy na nás čekal výlet na hrad. Museli jsme jít každá skupina jinou trasou. Naše skupinka ji měla nejdelší. A co bylo horší, museli jsme se orientovat sami, bez dospělých jen podle mapy. Měli jsme s sebou jen jednoho pána, který nám poradil, jen když jsme byli opravdu bezradní. Když jsme se tam konečně dobelhali, došli jsme jako poslední. Byli jsme úplně vyřízení. Já a ještě pár mých kamarádek jsme nemusely na prohlídku, a tak jsme se šly za doprovodu dospělých vykoupat do blízkého rybníku. Nazpátek nás naštěstí svezli autem. A v noci se nám spalo úplně krásně.

  Ošetřovatelský kurz

  Pátý den jsme se učili ošetřování. Infarkt, zlomená ruka, odřené koleno… Učili jsme se poznávat léčivé bylinky a k čemu slouží. Ten den jsme ve skupinách vařili bio jídla. Každý si musel vzít z domova něco vypěstovaného a z toho se pak vařilo. Na naši skupinu zbyla polévka a svačina. Polévku jsme udělali zeleninovou a svačinu ovocnou. Všem naše jídlo moc chutnalo. Ale ještě že to nemusela vařit i skupina batolat. Odpoledne pak následovalo koupání. Kolik srandy jsme si užili.

  Zahrada ticha

  Následující den nás čekala hudební soutěž. Naše skupinka si připravila píseň Zahrada ticha, i když jsme tolik bojovali o písničku Hrobař. Udělali jsme z toho scénku, že píseň vyznělo jako písnička od Michaela Jacksona. Ale skoro všem se to naštěstí líbilo, i když nad tím někteří dospělí vrtěli hlavou. Večer jsme pak měli bojovou hru Maják.

  Další den už na nás bohužel čekalo balení. S Lídou jsme teď nejlepší kamarádky, a to díky tomuhle krásnému táboru. Už se těším na další.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 15. dubna 2014 v 16:25.
  čokoládaNina v něm napsala:

  tábor

  kam jedete tento rok na tábor?! Já jedu do zlatých hor. Jestli někdo z vás taky tak mi napište

  Příspěvek z 13. dubna 2014 v 17:36.
  anička999 v něm napsal:

  Já nevím

  Ty máš 7 denní tábor? Nevím, ten náš tábor se mi zdá lepší...

  Příspěvek z 13. dubna 2014 v 11:31.
  Hanka v něm napsala:

  krásné

  moc pěkný a já jsem měla podobnej tábor a dík tobě se mi zas vrátily vzpomínky a prostě není co dodat, krásně podaný krásný tábor :)