Alíkovina

W.I.T.C.H.: Co to je?

vydáno  •  Knihy · Čtenáři píší Alíkoviny
Znáš W.I.T.C.H.? Ne? Tak já tě s nimi hned seznámím.

W.I.T.C.H. je italský komiks, jenž v roce 2001 navrhla Elisabeth Gnone. V roce 2005 se začal v ČR vysílat i seriál.

Komix pojednává o pěti dívkách, které na první pohled vypadají jako obyčejné holky, ale s tou výjimkou, že mají magické schopnosti. A teď něco o hlavních postavách:

 • Will
  Je jí 14 let. Narozeniny slaví 19. ledna ve znamení Kozoroha. Je trošku nesmělá, velice citlivá a zranitelná. Její oblíbené předměty jsou biologie, chemie a fyzika. Je alergická na pyl. Miluje všechny vodní sporty a sbírá plyšové žáby. V přeměně ovládá Energii a je nositelkou Srdce Kondrakaru (amuletu ,díky kterému se Witch umí proměnit). Také umí mluvit s elektrickými spotřebiči.
 • Irma
  Je jí 13 let. Narodila se 13. března ve znamení Ryb. Vyznačuje se neobyčejným temperamentem, ale je velkomyslná. Miluje svou umíněnou želvu Lilit a zbožňuje koupání. Její živel je Voda. Umí myšlenkou donutit lidi, aby udělali to, co ona chce.
 • Taranee
  Je jí 13 let. Narodila se ve znamení Berana. Je klidná, trošku uzavřená a chce mít vše pod kontrolou. Běda však tomu, kdo ji opravdu rozzlobí. Taranee miluje knihy - čím tlustší, tím lepší. Její živel je Oheň. Také ovládá telepatii.
 • Cornelia
  Je jí 14 let. Narodila se 10 května - znamení Býka. Není moc hovorná, ale když promluví, vždycky rozumně. Miluje kočky, bruslení a módu. Živel: Země. Ovládá i telekinezi.
 • HayLin
  Je jí 13 let. Narozeniny slaví 4 června ve znamení Blíženců .Dobrá a chápavá přítelkyně. Miluje kreslení a ufony. Za živel má Vzduch. Umí se stát neviditelnou.

Pokud byste chtěli další článek s W.I.T.C.H. tematikou, nezapomeňte to napsat do komentářů. Zatím se loučím. Bye.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 9. května 2016 v 15:39.
Světli v něm napsala:

w.i.t.c.h. jsou nejlepší

nej

Příspěvek z 3. května 2016 v 8:43.
baniček-štěňátko v něm napsala:

Nej!

W.I.T.C.H. JSOU NEJLEPŠÍ!4

Příspěvek z 30. dubna 2016 v 11:42.
anytka123 v něm napsala:

Reakce na Záhadička:

Je vidět,že závidíš. 555