Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Wattpad: Malí spisovatelé proniknou do světa!

  vydáno  •  Informatika
  Stránka Wattpad.com je největší světová komunita pro čtenáře a spisovatele! Je otevřena všem amatérským duším! Jedná se o českou i zahraniční internetovou stránku! Pokud na to máš, můžeš psát do aleluja.

  (Ilustrační snímek), © MAFRA

  Fanfikce. Sci-fi. Mystery. Vlkodlaci. Romance. Tolik významů! A vy teď máte možnost to vyzkoušet dříve, než se pustíte do toho „dospěláckého“. Co mám na mysli? Psaní povídek! 

  Wattpad je stránka vhodná pro všechny věkové kategorie, pro autory amatérské i profesionální. Je otevřená hlavně žánru fan fic, což vlastně znamená, že bez porušení autorských práv můžete použít postavy z jiné knihy, filmu či seriálu a začlenit je do vlastního příběhu! Na stránce je možné ostatním příběhy „lajkovat“ - tedy hodnotit je hvězdičkou, komentovat v dobrém i zlém směru a pak taky samozřejmě psát vlastní příběh a s pomocí Wattpadu, pro něj vytvořit třeba i přebal! Wattpad sám dělí příběh na kapitoly a ke každé se dá přidat obrázek. Neporušujete sice autorská práva, když používáte příběhy a postavy od někud jinud, stránka ale přísně zakazuje od někoho něco kopírovat. 

  Že mi nerozumíte? U každého příběhu a jeho profilu je napsáno „všechna práva vyhrazena“ a je dobré vědět, co to znamená. Ale nejde zkopírovat ani text, což se mi zamlouvá. To vše na adrese www.wattpad.com ale pozor! S REGISTRACÍ! Je to docela jasné. Registrace ani nic na stránce není zpoplatněno, jen se nebojte. A taky nic nevzdávejte, když napoprvé nebudete mít úplně nejvíc sledování, přečtení a lajků, přece to není jen o tom, ale o tom, ukázat to všechno světu! Na Wattpadu se díky možnosti spřátelení se a psaní si přes chat dá i rychle skamarádit! Našla jsem přes tuhle stránku už pár kamarádek a jedna z nich se mi docela podobá. Měla jsem pocit, že jsem narazila na svůj vlastní profil! 

  Co bych ještě napsala? Nejrozšířenější fan fiction tématem bývají zpěváci a herci, youtubeři, většinou narazíte na romány. Podobně rozšířeni jsou i mí oblíbení Doctor Who a Sherlock Holmes - pozor - jakýkoliv Sherlock! Hodně lidí pak píše o Anime postavách, hlavně většina o Narutovi a Sasuke bývá také většinou hlavní postavou - přítelem dívky z hlavního milostného páru. Pardon, neumím to tak dobře napsat, ale to se naučím :) Na Wattpadu samozřejmě nemusíte mít účet jen kvůli psaní knih. Někdo třeba rád čte příběhy ostatních! Díky aplikaci na mobil a tablet, která obsahuje knihovnu offline si můžete uložit knížky do knihovny a pak si je číst, když je nuda. Říkám si, ta knihovna má docela velkou kapacitu, takže klidně můžete číst a číst. Krom toho taky někteří opisují knihy. Opravdu. Takže se takováto knihovna může hodit, protože použijete své mobilní zařízení jako čtečku knih! 

  A teď už se stačí jen zaregistrovat a ČÍST či PSÁT - to už je na vás! Nezapomenu se zmínit o super prvním dojmu, jakmile na stránku vkročíte! Design je opravdu skvělý! https://www.wattpad.com/signup?nexturl=http://www.wattpad.com/home

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 26. března v 8:27.
  klarka00075 v něm napsala:

  Wattpad je podle mě super věc! Ale občas mě trochu mrzí že já mám sotva 10 přečtení a někdo má 85K přečtení. Ale vím že je to tak že ty příběhy už tam jsou i několik let. Zatím co já je tam nemám ani měsíc

  Příspěvek z 11. října 2015 v 7:58.
  BloodyRose v něm napsala:

  Naučte se gramatiku

  Prosím vás. Sama jsem na wattpadu a dopředu říkám, že ti, kteří na něm chtějí psát musí ovládat gramatiku ! Nikomu se dobře nečte příběh v kterém je hrozně chyb. Tady i v komentářích čtu:

  od erery : nikdy jsem o tom neslišela ale skusím to

  Snad neslYšela a zusím ne?
  Je to tak těžké psát správně když se gramatiku učíme ve škole několik let?

  Příspěvek z 24. srpna 2015 v 19:10.
  erera v něm napsala:

  skusím to

  no nikdy jsem o tom neslišela ale skusím to25