Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Wattpad - staň se spisovatelem

  vydáno  •  knihy
  Wattpad umožňuje stát se spisovatelem, navrhovat obal knih či číst knihy jiných. Přečtěte si, jak jsem si ho založila a mé rady!

  Wattpad je teď hodně moderní. Já si ho založila proto, protože jsem si už odmala sepisovala různé povídky a pohádky. Chtěla jsem je psát pro více lidí a připadat si jako spisovatel. Nebylo to ale tak lehké, jak jsem si myslela.

  Začala jsem psát příběh. První kapitola, druhá... Ale pak už jsem nevěděla, jak bude děj pokračovat. Byla jsem v koncích. Musela jsem svoji práci smazat a... Nádech, výdech, začít znova. U téhle app je hlavní nevzdávat se. Nenech se zhatit ošklivými komentáři, protože tito lidé většinou závidí, nebo jim dělá radost, když se jich někdo bojí. Pokud nevíš, jak bude příběh pokračovat, nech toho, vymaž ho a začni znovu.

  A pak-obálky. Podle mě obálky vždy mohou za to, kolik lidí si knížku přečte. Nejhezčí obálky mají nejvíc přečtení. Proto si na ni nech určitě záležet. Aby byly obálky více přitažlivé, vymyslela firma Wattpad doplňkovou aplikaci- Wattpad covers, kde si můžeš dle svého stylu navrhnout opravdu kráááááásné obálky. Příběhu můžeš dát nějaké značky, které ostatní lidi zavede ke tvé knize. Dej jich tam co nejvíce, aby si je mohlo přečíst více lidí.

  A poslední věc, než začneš příběh psát: Po nikom se neopič! Vím, že na Wattpadu je spoustu opsaných textů, nebo aspoň s podobnými tématy. Většinou lidé napodobují známé spisovatele. Piš svůj příběh. Můžeš si ho třeba nejprve napsat do sešitu, poté teprve přepsat (tak to dělá bookholik), kvůli přehlednosti, aby se ti nic neztratilo.

  Tak to je vše k mému příběhu, já vám přeji, ať se vám jedině daří! Ahoj!

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 8. června 2019 v 8:11.
  XcarolinaX v něm napsala:

  Já bych spíš řekla, že nemusíš dílo hned zahazovat, stačí jen se trošku zamyslet...

  ferda2009 v něm napsala:

  Boží článek :)

  Modralka v něm napsala:

  Irethis je božíR^