Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Westernové ježdění - jako na Divokém západě

  vydáno  •  volný čas venku · zvířata · prázdniny
  Ano, přesně tak jsem si připadala. Jako nějaký kovboj, který pádí se svým koněm prérií. Tak tohle bych o letních prázdninách nečekala. Druhý prázdninový týden jsem měla jet do Jeseníků, do jakési pustiny zvané Petrovice.

  Na koňském hřbetě za novými zážitky na farmu u Strakonic., © CzechTourism

  Bylo to tam pěkné, ale nejvíc jsem se, jako správný koňomil, zajímala, kde tu mají nějaké koně. Po necelých třech hodinách jsem je našla. Byli ve vesničce jménem Jindřichov, asi tři kilometry od Petrovic. Tak jsem se šla zeptat. Ano, jezdí se tam, dvě stovky za hodinu. To je docela levné na to, že u nás je to o stovku víc. Domluvila jsem se na určitý den a jenom odpočítávala hodiny, které ještě uplynou, než se konečně znovu posadím na koňský hřbet.

  Jezdecké styly

  Nevíš, jak se jezdí western? Popis jezdeckých stylů najdeš například v seriálu na webu www.equichannel.cz

  Přijela jsem asi o půl hodiny dřív, ale ani jsem nečekala. Měla jsem jet na vyjížďku s dcerou majitelů Klárou. To bylo v pohodě. Horší ovšem bylo, když jsem se dozvěděla, že se tam jezdí western. "Ale já neumím western, já jezdím anglii," řekla jsem mírně udiveně. "To máš dobrý, horší je to s westernama, co přejdou na anglii," oznámila mi Klára, jako by se tím všechno vyřešilo. Tak jsme přivedly koně z pastvy, vyčistily je, osedlaly, nauzdily a jelo se.

  Nejdřív mi westernové sedlo připadalo méně pohodlné než anglické, ale pak jsem poznala jeho výhody. Když jsme se rozcválaly tou krásnou krajinou, málem jsem neřídila koně a nevěděla, kam se mám dívat dřív. Pak jsme zastavily, nechaly koně napást a já zkusila využít tu výhodu westernového sedla. Určitě jste už taky četli o tom, jak se indiáni, aby se nezranili, ve cvalu kryli za svými koňmi. Tak přesně to jsem zkusila, jenom ne ve cvalu, ale v kroku. Nejdřív to bylo v pohodě, ale po chvíli se můj koník potřeboval podrbat přesně na tom místě, kde jsem měla nohu. A tak jsem velice rychle přistála na zemi. Klára se na mne podívala a zdálo se mi, že se trochu usmála, a její pohled jakoby říkal: "Neboj, nejsi první, kdo to tu zkouší..."

  Do té stáje jsem pak chodila každý den a vždycky se mi tam přihodilo něco zajímavého. V pondělí jsme ještě s jednou holkou jely na tři hodiny na nějaký kopec. Tam byl nádherný rozhled a viděly jsme Polsko jako na dlani. Western je nejlepší jezdecký styl. Je mnohem lepší než anglie a je při něm víc legrace. K dokonalosti chybí už jenom laso. Taky se těším na příští rok, až si všichni zase vyjedeme.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (47)

  Příspěvek z 16. dubna 2013 v 6:35.
  Ferdinkaluki v něm napsala:

  Western

  Od té doby jezdím pravidelně westernem, ale i svojí starou anglií 26

  Příspěvek z 9. února 2013 ve 12:21.
  Alice_Cullen_ v něm napsala:

  Super...

  Westernové sedlo je jako královský trůn :-) není nic lepšího ;-)

  Příspěvek z 1. února 2013 ve 21:03.
  kardanka v něm napsala:

  Western

  Western je opravdu super, sama mám koně, sice hřebce ale zvládám ho252510