Alíkovina

Winston - Kocourova tajná mise

vydáno  •  Knihy
Kocour v kůži školačky, školačka v kůži kocoura, jak To celé dopadne?

Autorka: Frauke Scheunemennová.

V knize jde o vyprávění Winstona Churchilla, nevrlého šlechtěného kocoura, co si až do nedávna žil svůj pohodlný život na gauči u profesora fyziky, pana Hagedorna. Po té, co jejich hospodyně Olga odejde, na její místo nastoupí její sestra Anna a se svou dvanáctiletou dcerou se nastěhuje k panu profesoru, nastanou Winstonovi zvláštní změny. Kira se s Winstonem velmi rychle skamarádí a stane se z nich nerozlučná dvojka. Problém je ale v tom, že oba řeší nějaké problémy. Kira ve škole a Winston s místními kočkami. Jednou když zůstanou venku déle je zastihne bouřka a po zásahu bleskem prohodí jejich těla. Winston se pak musí potýkat s Kiřinými protivnými a zlomyslnými spolužačkami a nebezpečným přítelem její matky, Vadimem. Kira to ale nebude mít o nic lehčí. V kůži Winstona se bude muset vypořádat s nepřátelsky naladěnými pouličními kočkami. Jak to oba zvládnou? A vrátí se vůbec někdy zase do vlastního těla?

To už budete muset zjistit sami. Kniha je sice pro čtenáře 9+, ale mně se líbila. Mohla bych ji popsat jako takové poklidné čtení. Myslím si, že by zaujala určitě každého kdo aspoň trochu čte.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 21. srpna 2016 v 15:18.
Theresis v něm napsala:

Juu

Jé, tuhle knížku jsem taky četla, a moc se mi líbila.44