Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Winx club + kvíz

  vydáno  •  Filmy · Kvízy

  Bloom (víla Dračího ohně), Stella (víla Zářícího slunce), Flora (víla přírody), Musa (víla hudby), Layla (víla vln) a Tecna (víla technologie) aneb parta kamarádek, které studují na Alfee, škole pro víly. Vzpomínáte si na ně? Na konci článku vás čeká o nich kvíz!

  Winx, © CaMiL

  Winx club je italský animovaný seriál, který vznikl v roce 2003. Autorem je výtvarník Iginio Straffi. Seriál je o skupině víl, které za pomocí kouzel brání magický svět. Bloom, Stella, Flora, Musa, Layla a Tecna společně se specialisty musí čelit spoustě nebezpečí a bojovat proti nepřátelům, jako jsou třeba Trix, Darkar, Valtor, Kouzelníci Černého kruhu, Tritannus, Selina a Kalshara.

  Ale seriál není jen o specialistech, či o partě kamarádek, které získávají a prochází
  magickými proměnami (např. Charmix, Believix či Mythix). K Winx se postupně přidávají kouzelná stvoření jako Pixies, Selkies, kouzelná zvířátka a také další víla Roxy. Seriál vyrobený ve společnosti Rainbow a Nickelodeon má 8 sérií. Vznikly i tři filmy.

  V mém článku vám připomenu videem první díl. Popíšu vám nejdůležitější místa a postavy. Nezapomenu na vílí přeměny a ke konci na vás čeká 20 otázek.

  Jak to všechno začalo:

  Autor videa: Maxic Winx All Languages

  Nejdůležitější místa:

  Planety - Andros, Solárie, Lynphea, Domino, Melodie, Zenith, Eraklyon, Relix, Pyros, dimenze Omega, dimenze Nekonečného oceánu, svět Legendaria, Minisvěty, Limbo.
  Země – Gardénie
  Město Maxic
  Alfea – Škola pro víly. Studují zde Winx. Ředitelkou je Faragonda.
  Rudá fontána – Škola pro specialisty. Ředitelem je Saladin.
  Mračná věž – Škola pro čarodějky, kde ředitelkou je Griffin. Zde studovaly Trix, ale byly vyloučeny.

  Nejdůležitější postavy:

  Bloom – Narodila se 10. prosince. Vyrůstala v Gardénii na planetě Zemi. Je vílou Dračího ohně, který je nejsilnější z celé magické dimenze. Ve svém volném čase ráda vaří, nejraději peče koláčky a obrovské pizzy. Má přítele Sky. Oba dva nemohou odolat ovocnému salátu.

  Autor videa: WinxClubEnglish

  Stella – Narodila se 18. srpna, jako princezna na planetě Solarie a je vílou Zářícího slunce. Je citlivá dívka, která se stará o potřeby druhých a snaží se na každý problém hledět optimisticky. Mezi její koníčky patří móda a nakupování. Její přítel se jmenuje Brandon.

  Autor videa: WinxClubEnglish

  Flora – Narodila se 1. března na planetě Linphea, v království, které je považováno za nejkrásnější. Je vílou přírody. Vyzná se proto v rostlinách, bylinách a v přípravě kouzelných lektvarů. Má dokonce svojí oblíbenou květinu, která mění barvu dle její nálady. Má sestřičku jménem Miele. Píše ráda básničky a její přítel se jmenuje Helia.

  Autor videa: WinxClubEnglish

  Musa – Narodila se 30. května na planetě Melody. Je dcerou muzikanta a zpěvačky. Její koníčky jsou tanec a zpěv. Ráda se obléká do asijského stylu. Její přítel se jmenuje Riven.

  Autor videa: WinxClubEnglish

  Tecna – Narodila se 16. prosince. Je vílou technologie, takže počítač a různá technická zařízení jsou její vášní. Její nejoblíbenějším jídlem je špenát. Miluje delfíny, drahokamy na náramcích a její nejoblíbenější barva je světle modrá. Její přítel se jmenuje Timmy.

  Autor videa: WinxClubEnglish

  Layla – Narodila se 15. června, jako princezna na planetě Andros. Její rodiče jsou král Teredor a královna Niobe. Je vílou vln, takže moře nebo voda jsou pro ni přirozeným prostředím. Miluje jakýkoliv druh sportu a tancování. Často nosí svůj hi-tech batoh, kam se jí vejde spoustu věcí. Jejím přítelem byl Nabu.

  Autor videa: WinxClubEnglish

  Specialisté – Bojovníci v modré uniformě studující v Rudé fontáně. Nemají magické schopnosti, k boji používají zbraně. Hlavní specialisté ve Winx clubu jsou Sky, Brandon, Riven, Timmy, Helia. Další jsou například Nabu, Roy, Jeret, Andy, Myles, Rony, Ed, Orlando apod.

  Autor videa: WinxClubEnglish

  Trix – Tři vyloučené čarodějky (Icy, Darcy, Stormy), které se neúnavně snaží pomstít za každou cenu Winx. Icy má moc ovládat led a sníh. Darcy ovládá tmu, iluzi a hypnózu. Stormy ovládá bouři a blesky.

  Autor videa: JamminKitty

  Vílí proměny:

  Winx – První a základní proměna víly.
  Charmix – Proměna, kterou víla získá po překonání všech svých slabostí, ale funguje jen na chvíli.
  Enchantix – Proměna na plnohodnotnou vílu. Víla jí dosáhne, když zachrání někoho ze své planety a stane se tak ochránkyní své domovské planety. Také umožňuje víle použít vílí prach.
  Believix – Tuto proměnu získají, když se jim podaří otevřít srdce lidem, aby překonali své slabosti či špatné stránky a přimět je, aby věřili v magii. Také u této proměny získají tři zvláštní křídla, která mohou využívat.
  Další proměny – Sophix, Lowix, Harmonix, Sirenix, Bloomix, Mythix, Butterflix, Dreamix, Onyrix a Tynix.

  Autor videa: EnchantixGermany

  Kvíz

  1. Jaká je nejoblíbenější kamarádka Flory?


  2. Jak se jmenují Winx filmy?


  3. Koho si ze specialistů chtěla vzít princezna Popleta?


  4. Jak se jmenuje Bloomin králíček?


  5. Kdo je Griselda?


  6. Jaká Pixie se stará o knihovnu v Alfey?


  7. Koho je Daphne sestra?


  8. Jaké planety je princem Skye?


  9. Kterou vílu má výtvarník Iginio Straffi nejraději?


  10. Ředitelka Faragonda poslala Trix na místo, kde se napravují zločinci. Jak se to místo jmenovalo?


  11. Jaké zvířátko oslovovalo zlou Icy z Trix mami?


  12. Kolik dílů kouzelného Kodexu, který chtěl získat lord Darkar společně s Trix, existuje?


  13. Na kterém místě je taková zima, až lidem zamrznou srdce?


  14. Pomocí jakého předmětu cestuje víla Stella?


  15. Jak se jmenuje nevlastní sestra Stelly, která ukradla Stelliny šaty?


  16. Co učí profesor WizGiz?


  17. Jak se nazývají křídla, umožňující nahlédnout vílám do minulosti?


  18. Kolik je kouzelníků Černého kruhu?


  19. Co je Selkie?


  20. Prochází proměnami i čarodějky?

  Výborná práce! Winx club znáš opravdu dokonale! Kdyby mohly, byly by na tebe hrdé! :))

  Vidím tu nějaké malé nedostatky, ale to nevadí. Zkus si pročíst nějaké vedlejší informace o Winx clubu na internetu :))

  Tady někdo asi jen tipoval že? Dělám si legraci, každopádně ti doporučuju shlédnout seriál a pak si zkusit kvíz znovu :))

  Vyhodnotit

  Na závěr dopuručuju tuto stránku, kde můžete po zaregistrování s Winx hrát hry, vytvořit si vlastního avatara a podniknout spoustu dalšího: https://www.winxclub.com/cs/.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 15. července v 17:10.
  Fibi v něm napsala:

  Úplně úžasné 👌♥️

  Příspěvek z 4. května ve 22:52.
  Mishel_Life v něm napsala:

  Úžasný. Áno vim že jeden Winx přestala sledovat když mi bylo 12, ale musím ste priznat že kdyz jsem se nudila pokaždý když jsem byla nemocná tak jsem celý Winx videla od začátku do konce a mám i knihu. $> Úžasný

  Příspěvek z 4. května v 8:14.
  buffy-forever v něm napsala:

  Hezký článek ale jsou v něm maličko chyby a nedostatky. Spíš jde o drobnosti ale město u Alfei se jmenuje Magix, a Domino je v některé české verzi ( včetně filmu Výprava do ztraceného království) pojmenovaná Sparks. Stejně tak Aisha je v některých českých zněních,a nejen českých, Layla.