Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  wITches – učíme děti kouzlit v IT

  vydáno  •  informatika

  Chceš se naučit programovat, ale nevíš, kde začít? Lákají tě roboti? V tomto článku se dozvíš o holkách z wITches, které ti s tím rády pomohou!

  Studentky ČVUT, které si říkají wITches, © wITches

  Kdo jsou wITches?

  Jsme dobrovolnická skupina studentek Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze a říkáme si wITches. V našem volném čase představujeme dětem svět IT a elektrotechniky.

  Už od roku 2016 wITches pořádají víkendové workshopy, zaměřené na IT a elektrotechniku. Během 3 hodin si na workshopu vyzkoušíš naprogramovat hru ve Scratchi, projet bludištěm s Ozobotem, rozblikat ledky s Micro:bitem, sestavíš a rozhýbeš si robota z LEGO Mindstorms nebo se naučíš, jak vykouzlit elektrické obvody s Boffinem.

  Na většině workshopů rády uvidíme všechny holky i kluky, které chodí do 5. až 9. třídy (nebo odpovídajícího ročníku víceletého gymnázia). Některé workshopy jsou určeny dětem až od 6. třídy, podrobnosti najdeš na našem webu. Naše akce jsou navíc zdarma, takže si stačí jen vybrat, co tě zajímá, přihlásit se na našich webových stránkách www.witches.cz a přijít ve správný čas na správné místo.

  Nemusíš mít strach se přihlásit, pokud jsi nikdy neprogramoval/a, neviděl/a robota nebo netušíš, co je to vlastně elektrický obvod. Na všech našich základních workshopech (s označením I) jsou vítáni všichni, kteří mají chuť si vyzkoušet něco nového, a proto začínáme od úplných základů. Workshopy s označením II jsou pokračovací a jsou určeny pro všechny, kteří absolvovali základní workshop.

  Účastníci workshopu, © wITches

  A kdy vlastně jsou ty workshopy?

  Termíny jarních workshopů wITches, © wITches

  Tak se nezapomeň přihlásit a zapsat si datum svého workshopu do diáře! Všechny informace, včetně popisu a přihlášení, najdeš u nás na webu – www.witches.cz.

  Zajímá tě, jak to vypadá v opravdové IT firmě?

  Pro všechny děti, které se zúčastní alespoň jednoho našeho workshopu, pořádáme na konci pololetí (nebo na začátku dalšího) exkurzi do některé z IT firem. Podívali jsme se spolu třeba do firem Skype, Seznam, Avast a teď v březnu jdeme do Warhorse, studia, kde vznikla hra Kingdom Come, kterou možná znáš (vyšel o ní i článek v Alíkovinách).

  Snímek z exkurze do opravdové IT firmy, © wITches

  Ještě váháš, jestli se přihlásit?
  Těšíme se na tebe!

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 7. března 2020 v 16:25.
  Matisek v něm napsal:

  Kiki_Lama: Aha, takhle, už to chápu! :->

  Příspěvek z 3. března 2020 ve 20:38.
  Kiki_Lama v něm napsala:

  Matisek: Myslím, že tady ultron01 to myslel tak, že kvůli tomu koronaviru bude radši sedět doma, než jesdit na výlety, i když ho IT technika baví;-)

  Příspěvek z 3. března 2020 v 16:58, upravený vzápětí.
  Matisek v něm napsal:

  ultron01: Počkat, jak souvisí programování s koronavirem? 8-o