Alíkovina

XXIX. olympiáda odstartovala a první zlato získala Češka!

vydáno  •  Sport
A už máme i druhé zlato! Líbil se vám letošní zahajovací ceremoniál XXIX. letních olympijských her (LOH)? A zahlédli jste mezi těmi tisíci davů alespoň 1x českou vlajku? Pak patříte mezi pozorné diváky jedné z největších sportovních událostí světa! Tisíce vybraných dobrovolníků zde předvedly úchvatné věci!

Peking - Ptačí hnízdo, stadion pro olympijské hry, © Reuters

Bubnování, jak se stavělo hnízdo. Co že to hnízdo je? Tak se jmenuje Pekingský olympijský stadion. A jak to, že je olympiáda v otevřeném stadionu? Co kdyby začalo pršet? Číňané už mají tuhle teorii promyšlenou. Mají totiž zkušenosti s přeměňováním počasí a tak už vám jistě došlo jak to udělají.

Teď se ale vrátíme zpět co se vlastně událo. Ceremoniál ukončili smrští ohňostrojů, která byla rozlehlá po celém olympijském městečku a ozařovala tak čínský Peking (anglicky Beijing). Měli to prostě úžasně vymyšlené. Oheň plápolal nad několika čínskými sportovci, kteří ho dopravili až do obrovské louče nad hlavami diváků.

Pokud máte malého sourozence, který dělal důležitého, že ho to baví, ale přitom se poctivě nudil :-D, a nebo ani důležitého nedělal, určitě nejste sami. Vždyť doslova celý svět sledoval tuhle populární událost! Sice v jiný čas, ale ve stejnou dobu. A vy, pokud jste se dívali, patříte k nim!

Další dny uvidíme nejen naše, ale i zahraniční sportovce. Takže VZHŮRU DO TOHO ČECHY A SLOVENSKO! A díky že jste mýmu psaníčku věnovali alespoň malou chvilku. A nezapomeňte sledovat naše ve zbytku LOH!

Vizitka autora článku na Alíkovi Axem


Další zajímavé články:

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (19)

Příspěvek z 10. srpna 2008 v 10:29.
BlackSnow v něm napsal:

Jsme vlastně první první

To je super, že nám Katka vybojovalal zlato7. Medaily získala vlastně vůbec jako první4!!! Teď už máme dvě8:) Jen tak dál7!!! Přeju hodně štěstí16;)!!!
6BS von Chinaski6

Příspěvek z 10. srpna 2008 v 10:15.
Tomálíno v něm napsal:

DOBRÝ

Zatim mame 2 medaile a doufam ze pribidou44

Příspěvek z 10. srpna 2008 v 9:53.
Axem v něm napsal:

taková malá poznámka: když je něco v trapu tak je to mimo to znamená že si napsal že nalší zlatá medajle je v kýblu nebo v čudu bo jak tomu říkáš 21