Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  YouTube

  vydáno  •  YouTube · hudba · informatika
  Jak je to s YouTube a natáčením videí?

  YouTube, © Profimedia.cz

  Vlog - zkratka pro Video blog. Blog obsahující videa.

  Blog - internetové články na různá témata či osobní blogy, firemní blogy.

  Skeč - krátká zábavná scénka.

  Let's Playe - ukázka o hře, provedení hrou a představit ji budoucímu hráči.

  Gameplaye - ukázka hry.

  Určitě jste již slyšeli o YouTube. YouTube je server, kam můžete nahrávat videa. Byl založen v roce 2005 zaměstnanci PayPalu a za tu dobu se stal největším internetovým serverem pro sdílení videí.

  Na YouTube může natáčet videa kdokoliv. A jak se tedy natáčí?

  Určitě potřebujeme foťák, mobil či kameru nebo jiné zařízení, které umožňuje nahrávání videosouborů, zkráceně videí. Samozřejmě budeme potřebovat mikrofon, aby nás bylo slyšet. Můžeme si nějaký koupit, ale můžeme využít ten, který máme v našem zařízení. Dále musíme dbát na to, abychom nenatáčeli v moc velké tmě. Nikdy při natáčení nesmíme stát u okna (stojíme u okna a díváme se směrem od okna), protože bychom nebyli vidět.

  Co mám vlastně natáčet?

  Můžeme natáčet hodně věcí. Například vlogy, skeče, Let's Playe a tak dále. Musíme mít zkrátka nápad. Když nás nic nenapadá, pak je lepší nenatáčet. Pokud budeme chtít uspět, neboli udělat díru do světa YouTube, nebude to hned. Není to snadné. Musíme totiž přijít s něčím originální.

  Pokud natočíme nějaké video, nahrajeme ho na YouTube a do komentářů nám budou lidi psát: „Nenatáčej!“, „Jak jsi toto mohl natočit?“, „To je hrůza – to video!“ Zkuste změnit téma.

  Musíme mít také něco, podle čeho si nás lidi zapamatují. Každý YouTuber musí něco takového mít. Aby si lidi hned vybavili, o koho jde.

  Pokud si myslíte, že je to lehké, tak se mýlíte. Je to dřina a zabere to spoustu volného času. Co vlastně zabere spoustu času?

  Video natočit je vlastně to nejlehčí. Zapneme kameru, něco namluvíme, vypneme kameru a hotovo. Pak video přetáhneme do PC. A dál? Video musíme ještě upravit.

  Co je to úprava?

  Úprava neboli editace, střih. Máme určitý program na stříhání videí, kde si můžeme nastavit různé efekty, vystřihnout to, co tam nechceme atd. Ty základní programy nabízí automaticky operační program – stačí prohledat počítač.

  Jak si založit účet na YouTube?

  Musíme si především založit GMail (GoogleMail). Když budeme mít Gmail, budeme mít účet i u YouTube. Poté nám již YouTube napoví. Doporučuji si všechno vyzkoušet. Je to těžká práce, zabere hodně volného času, více než si myslíte. Nejkrásnější odměnou však pro YouTubera je palec nahoru nebo odběr.

  Kdo je to YouTuber?

  YouTuber je člověk, který nahrává videa na YouTube.

  Kdy je nejlepší začít natáčet?

  Asi okolo šestnácti let. Proč? Když máte třeba deset, tak se na vás bude koukat míň lidí, než kdybyste měli třeba sedmnáct. Můžete začít kdykoliv, ale je lepší počkat. Opravdu se to vyplatí.

  V Česku nikdy nedosáhnu toho, co bych dosáhla v Americe

  Je to lež. Vezměte si, že nejvíce odběratelů na YouTube má PewDiePie a ten je ze Švédska a Angličtina není jeho rodný jazyk. Samozřejmě, pokud byste se chtěli proslavit v zahraničí nebo v anglicky mluvících zemích, musíte natáčet v angličtině, nemluvit vůbec nebo do videa dát titulky.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 10. dubna 2019 v 18:41.
  Hogo v něm napsal:

  Je to skvělý.

  Příspěvek z 8. května 2018 v 11:26.
  Jopa v něm napsala:

  Hezký článek.Já se dívam na Eh be family.R^

  Příspěvek z 23. června 2014 v 15:34.
  matisek005 v něm napsal:

  Reakce na Eja:

  Mě je 9 a taky mi to nejde (mám 83 subs ale pro mě je to hodně).
  Ale máš super kanál