Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Z Alíkovy poradny: holky a láska

  vydáno  •  Škola a poznání · Alík radí dětem
  Kdo by nechtěl mít svou lásku. Potkat toho pravého, umět s ním promluvit a hlavně si nepřipadat jako vtěrka. Vypadá to jednoduše, ale věc je to občas hóóódně složitá.

  © Alík

  Při bitvě o lásku nám v poradně Alík radí dětem pomáhají rytíři z linky důvěry Modrá linka a Tamara Cenková z Psychologické poradny Sluníčko. Protože se řada dotazů stále častěji opakuje, nabízím tři nejčastější, včetně odpovědí na ně, abyste je v poradně nemuseli složitě hledat. Tentokrát je to téma

  Holky a láska

  v poradně Alík radí dětem je uvedeno jako samostatné téma holky a láska.

  Znám jednoho kluka, ale nevím, jak ho sbalit?
  Obecně platí, že klukům se líbí holky, které jsou něčím zajímavé, např. učí se jazyk, hrají na hudební nástroj, dělají sport. Způsobů, jak zapůsobit, je víc, na každého platí něco jiného. Je důležité si uvědomit, že přílišná iniciativa spíše škodí, lásku nebo kamarádství si nejde vynutit. Je možné vyzkoušet některý z následujících způsobů.

  Ze začátku to může být jen úsměv, milý pohled, veselý pozdrav. Pak otázka, jak se má, co dělá po škole, apod. Na kluky také zabírá, když je dívka v něčem ocení, projeví obdiv. Časem jeden z nich získá odvahu a zajde dál. Možná bude chvíli trvat, než se osmělí, a začne pozornost opětovat. Vyplatí se ale vydržet. Je možné si o něm zkusit něco zjistit, třeba co ho zajímá, jaké má koníčky, které kapely, knížky nebo filmy se mu líbí a potom na toto téma zavést řeč. Někdy zabere, když dívka poprosí, zda by jí kluk nepomohl s něčím, v čem je dobrý (např. s domácím úkolem). Těmito způsoby se nedá nic zkazit, jsou však náročnější na trpělivost.

  Dívka také může sama převzít iniciativu a sama kluka někam pozvat nebo se ho rovnou zeptat, zda by s ní nechtěl někam chodit. Je to riskantní, protože ne vždy bývá odpověď kladná. Na druhou stranu, proč to nezkusit. Záleží na povaze a odvaze.

  Jak si mám najít kluka? Všichni už ho mají, jen já ne!
  Odpovědi na tvou otázku jsou popsány v článku Hledám? Najdu! Zn. láska.

  Je mi 13 let. Líbí se mi holky, ale i kluci. Je to normální?
  Ve tvém věku není nic divného na tom, že se zajímáš o holky i kluky, dokonce i řadě dospělých se líbí osoby stejného pohlaví, a nemusí to svědčit nic o jejich sexuální orientaci. Myslím si, že ve tvém věku je důležité poznávat lidi kolem sebe a nespěchat na chození. Jestli se ti dobře povídá s holkama, lesbičkama, není na tom nic špatného, spousta lidí má dobré kamarády gaye či lesbičky. Uvádí se, že člověk si je víceméně jistý svojí orientací až na prahu dospělosti, tedy se nemusíš nijak trápit, spíš nech věcem volný průběh, a uvidíš, jak se věci vyvinou.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 11. října 2008 ve 14:08.
  Sharpayka v něm napsal:

  mám kluka a chce se rozejít

  Já mám kluka kterej se se mnou chce rozejít co mám dělat????Dát mu pusu????10

  Příspěvek z 9. října 2008 ve 21:23.
  v něm napsal:

  nikisan

  ja mam kluka

  Příspěvek z 9. října 2008 v 18:05.
  v něm napsal:

  já nemám kluka

  7sem  hrozná..18.............25................10...................18...................................16....