Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Za dobrodružstvím s Čuňou, Zulu a Ferdou

  vydáno  •  Knihy
  Čuňa, Zulu a Ferda. Pašík, který nechce skončit jako jitrnice. Opice, která utekla z cirkusu a míří do Afriky. Jezevčík, kterého lidé odkopli jako... no, jako psa. Když Zulu náhodou osvobodí Čuňu z chlívku, vydávají se společně na útěk před rozzuřeným hospodářem a jeho kumpánem myslivcem. Cíl: Afrika. Co myslíš? Vydrží jejich přátelství takovou zkoušku? Jedno je jisté, budeš jim muset pořádně držet palce...

  z knihy Čuňa Zulu a Ferda, Boohumil Matějovský, nakreslila Jitka Petrová, © Petra Svobodová

  Čuňa Zulu a Ferda, Boohumil Matějovský, nakreslila Jitka Petrová

  Vítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros zrovna vyšel a ty se tak můžeš sám přesvědčit, jak to s naší trojicí kamarádů dopadne.

  Ale neboj, určitě dobře. Ostatně jako ve všech příbězích, které v literární soutěži zvítězily v předchozích letech. Víš, které to byly?

  Kosprd a Telecí, napsala Eva Papoušková, ilustrovala Galina Miklíková

  Třeba oblíbená knížka Kosprd a Telecí, která vypráví o klukovi, co strašně nechtěl chodit do školky. Nebo knížka První velký případ, ve kterém se seznámíš s Leopoldem alias Poldou, amatérským detektivem, a jeho pátracím týmem: sestřenicí Borkou Laborkou a bratrancem Lupem. Zatímco tato neohrožená trojice řeší záhadu rozbitých ptačích krmítek, stane se mnohem závažnější zločin: krádež vzácného diamantového náhrdelníku. Souvisí spolu tyto dva případy nějak? A podaří se je detektivní partě vyřešit? Nebo je předstihne konkurenční tým?

  Na orlích křídlech, napsala Ilona Fišerová, ilustroval Petr Morkes

  Další knížkou, která zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros, je dobrodužný příběh Na orlích křídlech, ve kterém pronikneš do tajů landkitingu, jízdě na prkně za tažným drakem. V knize Hromnice aneb Příběh tajemné stopařky zase zjistíš kdo nebo co je to Hromnička a v knížce Ježkovy voči a jiné pohádky zase třeba to, co musela podstoupit princezna Zarděnka, aby vyléčila sestřičku Neštovici.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!