Alíkoviny

Za zvířaty do zoo Plzeň

vydáno  v 8:32
Chtěla bych vás pozvat na návštěvu do Zoo Plzeň. Doprava je snadná - k zoo se můžete dostat autem, nebo se z náměstí a zastávek směrem k ní svézt vláčkem.
ZOO Plzeň - křest lemura tmavého.

Autor fotky: Daniel Beran, MAFA

Hned při vstupu do zoo se můžete pokochat pohledem na dva lvy, samici a samce, kteří se vyhřívají na kopci. O kousek dál jsou ptáci, opice, ryby a další a na cestách jsou dokonce i informační zařízení o jednotlivých zvířatech. Můžete si tam zakoupit i suvenýry.

Když se některá zvířata nebudou venku vyhřívat na slunci, uvidíte je v budovách, kde mají svoje vybavené pelíšky, nory a některá i provazy. Třeba opice se, jak známo, rády předvádějí a houpou na lanech, která jim tam připravili jejich ošetřovatelé. V jedné z budov jsou dokonce malí krokodýlové a naproti velký varan komodský.

zoo plzeň

zooplzen.cz

V zoo také můžete narazit na medvědy či vlky. Pro ty, kteří mají rádi venkov, je tam také připravené překvapení. Kousek od medvědů je statek, na kterém jsou krávy, prasata, koně, králíci a sem tam dokonce proběhne i kočka domácí. A za pár let by v plzeňské zoo měli být i sloni a možná i žirafy.

Kdo rád krmí zvířata, také si přijde na své - koná se tu i veřejné krmení. Větší odvážlivci tu najdou DinoPark. A kdo má rád rostlinky, může navštívit místní Botanickou zahradu.

Takže si v létě udělejte čas, a zajeďte se podívat na zvířátka do zoo Plzeň. Já sem jezdím se svou rodinou každý rok a pokaždé se tam sice malá, ale alespoň nějaká novinka najde. I letos se tam pojedem podívat a už teď se moc a moc těším!

Přezdívka autorky článku na serveru Alík.cz - Kucek94

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 15. června 2009 v 22:41.
Radkaa v něm napsala:

No, já spíš považuju za ubohé takovéhle kritiky. Na Alíka chodí děti různě staré a tak jim může takovýhle článek dát třeba i hodně práce. Proto se mi moc nelíbí, když někdo tahle snadno odsoudí cizí článek. Nebo že by tam hlodala závist, že má zveřejněný článek i někdo jiný než ty?
Zkus příště vážit víc svá slova. Tobě by se líbilo, kdyby ti někdo pod článek napsal, že je ubohý. Já spíš považuju za ubohé takové kritiky, jako jsi ty.
Určitě je možné autorovi článku něco vytknout. Ale neškodilo by více soudnosti a také ohleduplnosti.

Příspěvek z 12. června 2009 v 19:45.
Embri v něm napsal:

Já tam byla tenhle rok a je lepší než Pražská4
Dinopark je naprosto lol a 3D film, tam jsem vřískala.....!
Ale někteří rodiče nechali své děti lézt po skalách na kterých bylo napsáno ,,zákaz lezení``, nebo po exponátech-vážně hrůza!


Příspěvek z 12. června 2009 v 19:45.
ketulka v něm napsala:

Nic moc

můžu si to najít na internetu ale hezký jsou ty obrázky1