Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zábavné dějiny - tipy na učení

  vydáno

  Co se stalo v roce 1212? Kdo byl prvním českým králem z rodu Přemyslovců? Kdy zemřel Václav III.? Na tyto a spousty dalších otázek jsem hledala odpovědi v zaprášené učebnici dějepisu a potrhaném sešitě, ale ne a ne si je zapamatovat. A potom mi to došlo, vždyť to může být zábava! Pojďte se podívat na tipy o zábavném učení, věřím, že to nejednomu z vás pomůže.

  Jindřich VIII., © Alík

  Dějepis mi vždy připadal nejnudnější. Koho zajímá, co se stalo před tolika stovkami let? A k čemu nám to bude? Takto jsem se sebe vždy ptávala, kroutila očima a házela po domě učebnicí. Jenže jednoho dne... mě dějepis začal bavit.

  Stalo se to jedno pochmurné úterý. Venku byla zima, která lezla až do morku kostí, a kvůli sněhu vypadl proud. Neměla jsem žádnou knihu, kterou bych si ráda přečetla, a tak jsem se rozhodla zapálit svíčky a věnovat se dějinám.

  „Přemysl Otakar I. měl ženu Adlétu a díky ní...“ povídala jsem si monotónně. Ale potom jsem si řekla, proč z toho neudělat hru, do které zapojím celou rodinu. Všem jsem dala přečíst své zápisky, na papírky jsem napsala jména panovníků a každý si jedno jméno vylosoval. A už to jelo: „Jmenuji se Václav I. Od malička jsem miloval lov, ale jednoho osudného dne jsem kvůli této zálibě málem zemřel...“ Dostala jsem jedničku a všichni jsme se pobavili!

  Na dějiny jsem si vymyslela i spoustu dalších her - od Aktivit na Přemyslovce přes Monopoly až po Osadníky z Katanu.
  Také jsem vytvářela komiksy, hrála divadla, pouštěla si různá videa... Z dějepisu se v mžiku stal můj nejoblíbenější předmět.

  Tipy na učení:

  1. Hry
  2. Videa
  3. Komiksy

  Také mi v učení hodně pomohl přehledný sešit. Vždyť to není tak těžké. Vždy jsem si na hodinu dějepisu připravila pouzdro s gelovkami, podtrhovala nadpisy a důležitá data i informace, psala jimi nejdůležitější pojmy a vše ještě zlepšilo co nejlépe vypadající písmo. V takovém sešitě se mi potom učí jedna báseň.
  A na co tedy čekáte? Učebnici dějepisu nepodpalujte, jelikož ji možná budete potřebovat, ale zkuste se na to jednou podívat optimisticky. Vyberte si činnost, která vás baví nejvíce, a pusťte se do toho!

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 21. června 2018 v 17:05.
  číča800 v něm napsala:

  histore mě baví......................................
  mimochodem, ta Adléta byla Míšenśká.