Alík

  • Alíkoviny
  • Klubovna
  • Hry
  • Nástěnky
  • Soutěže
  • Vtipy
  • Poradna
  • Copak hledáme:
    Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

    Alíkovina

    Zábavné dějiny - tipy na učení

    Co se stalo v roce 1212? Kdo byl prvním českým králem z rodu Přemyslovců? Kdy zemřel Václav III.? Na tyto a spousty dalších otázek jsem hledala odpovědi v zaprášené učebnici dějepisu a potrhaném sešitě, ale ne a ne si je zapamatovat. A potom mi to došlo, vždyť to může být zábava! Pojďte se podívat na tipy o zábavném učení, věřím, že to nejednomu z vás pomůže.

    Jindřich VIII., © Alík

    Dějepis mi vždy připadal nejnudnější. Koho zajímá, co se stalo před tolika stovkami let? A k čemu nám to bude? Takto jsem se sebe vždy ptávala, kroutila očima a házela po domě učebnicí. Jenže jednoho dne... mě dějepis začal bavit.

    Stalo se to jedno pochmurné úterý. Venku byla zima, která lezla až do morku kostí, a kvůli sněhu vypadl proud. Neměla jsem žádnou knihu, kterou bych si ráda přečetla, a tak jsem se rozhodla zapálit svíčky a věnovat se dějinám.

    „Přemysl Otakar I. měl ženu Adlétu a díky ní...“ povídala jsem si monotónně. Ale potom jsem si řekla, proč z toho neudělat hru, do které zapojím celou rodinu. Všem jsem dala přečíst své zápisky, na papírky jsem napsala jména panovníků a každý si jedno jméno vylosoval. A už to jelo: „Jmenuji se Václav I. Od malička jsem miloval lov, ale jednoho osudného dne jsem kvůli této zálibě málem zemřel...“ Dostala jsem jedničku a všichni jsme se pobavili!

    Na dějiny jsem si vymyslela i spoustu dalších her - od Aktivit na Přemyslovce přes Monopoly až po Osadníky z Katanu.
    Také jsem vytvářela komiksy, hrála divadla, pouštěla si různá videa... Z dějepisu se v mžiku stal můj nejoblíbenější předmět.

    Tipy na učení:

    1. Hry
    2. Videa
    3. Komiksy

    Také mi v učení hodně pomohl přehledný sešit. Vždyť to není tak těžké. Vždy jsem si na hodinu dějepisu připravila pouzdro s gelovkami, podtrhovala nadpisy a důležitá data i informace, psala jimi nejdůležitější pojmy a vše ještě zlepšilo co nejlépe vypadající písmo. V takovém sešitě se mi potom učí jedna báseň.
    A na co tedy čekáte? Učebnici dějepisu nepodpalujte, jelikož ji možná budete potřebovat, ale zkuste se na to jednou podívat optimisticky. Vyberte si činnost, která vás baví nejvíce, a pusťte se do toho!

    Autorka: (13 let)
    » přejít do diskuze

    Diskuze k článku  (1)

    Příspěvek z 21. června 2018 v 17:05.
    číča800 v něm napsala:

    histore mě baví......................................
    mimochodem, ta Adléta byla Míšenśká.