Alíkovina

Zábavné hry na léto!

vydáno  •  Volný čas venku
V létě určitě zažiješ taky chvíle nudy a tak ti píšu pár super nápadů na hry v parném odpoledni!

Sport, © Isifa

OSVĚŽENÍ

potřeby: kružítko, petlahev s víčkem, voda

Vyber si nějakou petlahev (velikost je na tobě) a do víčka udělej kružítkem malé dírky. Pak ji naplň vodou a s kamarádem po sobě můžete stříkat a hrát třeba na životy nebo zásahy. Jen si dej pozor na rodiče - někteří by to nemuseli unést. Proto se raději převleč do plavek.

POLÍVKA SE VAŘÍ...

potřeby: míč

Stoupněte si do kruhu, jeden vemte míč a odříkávejte: "POLÍVKA SE VAŘÍ, MASO NA TALÍŘÍ, PŘÍJDE NA TO, SEŽERE TO A BUDE TO..." a vykřikněte jméno jednoho z vás, třeba "Honza". Honza musí míč chytit a než ho chytí, ostatní běží co nejdál od něj. Jakmile ho chytne, vykřikně: "STOP!"

V tu chvíli se všichni zastaví. Honza má 3 kroky, které udělá k tomu nejblišímu - toho se pak snaží vybít. Když se mu to podaří, vypadává trefený ze hry. Když ne, hra pokračuje. Jestliže Honzovi míč spadne na zem dřív, než ho chytí, hra běží dál. Pokud ho ale chytí ze vzduchu, může ho ještě jednou vyhodit a říct jméno někoho jiného.

VRACEČKA

potřeby: míč

Jeden vyhodí míč. Po třech dopadech se ho pak ostatní snaží chytit. Kdo ho chytne, přihraje míč dalšímu hráči a tím mu "nabije" - dotyčný pak může bít. Když někoho zasáhne, pak tento hráč odchází ze hry. Vybitý si hlídá, kdy někdo trefí hráče, který ho vyřadil. Jakmile se to stane, vyřazený se vrací do hry.

Příklad: Honza vybije Martinu. Martina čeká, až někdo vybije Honzu, a když ho vybijou, Martina se vrací do hry.

Vizitka autorky článku na Alíkovi -sharpey

Další zajímavé články:

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (43)

Příspěvek z 1. srpna 2009 v 15:13.
Kristošek v něm napsal:

Hry

Fakt bezva hry4444444 a bezva napád666666666661616212121212125252526

Příspěvek z 3. července 2009 v 18:56.
alla1234 v něm napsal:

zábava

ahoj..tak já dětem objednala na jeden den skútr. děti měli ohromnou radost i jejich kamarádi..dostali to sice k narozeninám, ale i tak ted v létě to určitě objednám znovu, protože cenově je to vážně výhodné:)..zkuste stránky: www.zlutaraketa.cz mají tam toho strašně moc, nejen pro děti..fakt doporučuji254zuzana

Příspěvek z 28. června 2009 v 9:44.
MARUSKA123 v něm napsal:

ahoj

ahoj já vím že jsou prázdniny a tak vám všem přeji aby ste si je užili co nejvíc můžete.16
tak hodně stěstí o prázdninách!!!!!!!!!!2625741111211818ahoj 19