Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zábavné tvoření s gumičkami

  vydáno  •  tvoření
  V dnešní době plné počítačů, tabletů a jiné elektroniky se objevila skvělá zábava. Jde o obyčejné gumičky, které do sebe zaplétáte. Je to levné a zábavné.

  U mne to začalo letos na táboře. Byla jsem na pokoji s holkou, která pletla tyhle náramky z gumiček. Pletla je pouze na dvou prstech. Okamžitě jsem ji požádala, aby mě to naučila - a tím to celé začalo.

  Během tábora jsem si obstarala několik balíčků gumiček a tak jsem pletla, pletla a pletla. Udělala jsem si asi pět náramků na jeden způsob (na dvou prstech) a když jsem se z tábora vrátila, čekalo mě obrovské překvapení od mojí sestry. 

  Jak se ukázalo, moje sestra byla stejně zamilována do gumiček jako já, a darovala mi jednu nezbytnou pomůcku ke složitějšímu tvoření - stav (držák). Díky němu jsem mohla vyzkoušet dalších asi 5 různých druhů náramků a zcela mě to pohltilo.

  Návody hledám výhradně na www.youtube.com. Najdete návody v češtině i v angličtině, ale při těchto videonávodech nezáleží na slovech. Abych nezůstala jenom u náramků, z gumiček se dá vytvořit víc věcí. 

  Na obrázku například vidíte hlavu pandy (lze vytvořit i celá), také můžete vyrobit sovu, opičku, pouzdro na mobil... Na internetu najdete stovky, možná i tisíce návodů. A co všechno potřebujete ke gumičkování?

  1. Gumičky - Gumiček je všude dost a pořídíte je celkem levně. Za jeden balíček dáte 15 - 20 Kč a pokud je kupujete v hračkářství, můžete za ně dát i 75 Kč. Proto se vyplatí si zajít do menšího obchodu.

  2. Háček - Háček najdete v každém balíčků gumiček. Jedná se o pomůcku, bez které byste se asi těžko obešli. Až budete mít několik vrstev gumiček na sobě, a vy budete potřebovat jen jednu z nich, nehty to neuděláte. 

  3. Stav (držák) - Slouží ke složitějšímu pletení. Bez něho se rozhodně neobejdete. Na prstech upletete pouze jeden druh náramku, zatímco na stavu máte na výběr desítky. Až si budete chtít pořídit výbavu ke gumičkování, nekupujte si drahé sady. Stojí 200 - 400 Kč a ve většině případech se to nevyplatí. Máte tam sice hodně druhů gumiček, ale je jich tam málo, kolikrát z jedné barvy neupletete ani jeden náramek. Stav stojí okolo 100 Kč, pokud budete hledat najdete ho i za 80 Kč a méně. Když si to vypočítáte, v jedné sadě máte dohromady 3 balíčky, které byste jinde koupila za 60 Kč + stav za cca 80 Kč. Vážně se vám vyplatí kupovat sadu za 400 Kč?  

  Upozorňuji vás, že i tohle chce trpělivost, trénink a píli. Každopádně doufám, že co nejvíc z vás sebere odvahu a pustí se do gumičkování.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 21. března 2015 v 8:47.
  Barapejsek v něm napsala:

  Já si vyrábím návody sama.

  Fakt. Moc mi to de.

  Příspěvek z 19. března 2015 v 16:02.
  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na anetahor:

  Já v obyčejné mluvě používám slovo "gumičkování", ale v článku jsem použila "loombands", aby si případný čtenář mohl snadněji najít návod, pod pojmem gumičkování se toho na youtube moc nenajde :)

  Příspěvek z 16. března 2015 v 10:54.
  anetahor v něm napsala:

  Proč ne český název?

  Ahoj, díky za představení zábavného tvoření, super nápad. Jen mě štve (a netýká se to jen tohohle článku), že se snažíme všechno pojmenovávat anglickými názvy. Nejspíš to zní zajímavěji, líp se to vyhledá na youtubu, ale čeština je krásný jazyk, tak proč se ho nesnažíme používat?