Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Záchrana ježka

  vydáno  •  zvířata

  Jednoho dne jsme se rozhodli, že zajdeme pracovat na naši zahradu. V plánu bylo vykopat pár děr, uklidit zahradu a hlavně ji posekat. Přitom jsme našli nezvaného hosta, ježka.

  Ježek k, © Alexas_Fotos

  Jednoho dne jsem byl se svou rodinou na zahradě. Normální pracovní den jako každý jiný. Od mala mám rád zvířata a rád poznávám všechny druhy, kromě hmyzu, ten je pro mě velmi otravný. Na té zahradě jsem něco uviděl. Říkám si: „Co to je? To je ježek?“ A ano, byl to ježek.

  Maličká kulička se strachem v očích zabalená v klubíčku. U mě se neměl čeho bát, protože bych mu nic neudělal. Takže jsem ho poté radši odnesl někam dál, aby se mu nic nestalo a aby nám nepřekážel. Chvíli jsem ho pozoroval a odešel, když jsem se znova přišel podívat, jestli tam stále je, už tam bohužel nebyl. Na jednu stranu jsem byl smutný a na druhou stranu velmi rád, že odešel někam do bezpečí do lepšího azylu, než je u nás.

  Další den, tedy v sobotu, jsme tam přišli znova, dokončit nedodělanou práci. Ta práce spočívala v dělání děr pro tyče. Museli jsme je ještě prohlubovat, aby byly hlubší. Prvně jsme je všechny prohlédli, všechny byly prázdné a připravené k práci, až na jednu... Byl tam nenápadný předmět, který zpočátku nevypadal moc zřetelně, ale při přiblížení k díře jsem ho uviděl. V poslední díře byl ježek.

  Nejdříve jsem to radši řekl rodičům, ti moc nevěděli, co dělat, ale nakonec jsme se pokusili ho vyndat. Takže jsme museli dojít pro nějakou rukavici, pomocí které bychom ho vytáhli. Není totiž rozumné ho vzít holou rukou, když má ostré bodliny.

  Našla se hned, protože tu zbyla od minulého léta. Jednoduše jsme ho vyndali a dali do kyblíku. Nevěděli jsme, co s ním. Napadlo nás ho tu nechat, ale co když někam zase spadne? Co kdyby vlezl do silnice? Nakonec jsme došli k názoru, že nejlepší bude ho donést za náš dům, kde je velký rybník a mnoho hmyzu, což by mu sloužilo jako zdroj potravy. Voda, která by byla na dostatek pití, a nádherné okolí s florou a úkrytem pro něj. Bylo rozhodnuto.

  Došli jsme společně k rybníku a položili ho k cestě, která byla velmi zarostlá trávou. Chvíli se nehýbal, ale nakonec se rozběhl a utekl. Byl velmi ve stresu, celou cestu tam se ani nepohnul a nevěděl, co s ním bude dál. Zbylo mi jen pár jeho fotek, kdo ví, co s ním bude dál a jak se mu teď žije. Teď už ví, že má lepší domov a že v životě narazil na lidi, kteří ho zachránili od jisté smrti. Měl to ale ježek štěstí.

  Zachráněný ježek
  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 24. června 2019 v 15:18.
  Amee v něm napsala:

  $>Jééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé$>

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  R^

  unous v něm napsala:

  Užila jsme si čtení tvého vyprávění. Super :)