Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Záhada zelené rukavice

  vydáno  •  Knihy
  Povím vám něco o mé oblíbené knížce, Záhadě zelené rukavice od Enid Blytonové

  Hlavní postavy: Pajda, Diana, Roger, pes Ťulpa, Barny a opice Miranda.

  Obsah: Pajda jede ke své tetě a ve vlaku potká starého pána. Ten mu povídá o ukradených písemnostech a Pajda si domysli, že je určitě uloupilo Zelené komando. Na nádraží ho čekají jeho bratranec Roger a sestřenice Diana a hned jim vypráví o příhodě ve vlaku. Aby se zabavili, společně jdou na pouť do Rilloby. Potkají tam starého kamaráda Barnyho, který s nimi vyřešil nejednu záhadu, s opicí Mirandou. Společně přijdou na to, že všude kam přijede pouť se ztratí nějaké důležité dokumenty. A protože jsou tyto děti opravdu zvědavé a mají rády záhady, začnou pátrat po zloději.

  Přijdou na to, že další cenné písemnosti jsou na zámku Marloes. Aby chytli zloděje, rozhodli se, že budou o půlnoci ty písemnosti před zámkem hlídat. Ale Rogerovi, Dianě a Barnymu se udělá špatně, takže jde nakonec jenom Pajda s Ťulpou. Vidí, jak zloděj šplhá po zdi, ale v tu chvíli Pajdu Ťulpa vyděsí a oba utečou domů. Ráno řekne Pajda kamarádům, co viděl a pak jdou hledat stopy na zámek. Setkají se tam se šimpanzem, který očuchává označené písemnosti. Děti šimpanze poznají.

  A dál vám to neprozradím, protože co kdyby náhodou někteří z vás chtěli knížku přečíst? Pak bych vám to nejlepší prozradila a už by to nebyla ta správná detektivka!

  A co se mi na knížce líbilo? Tohle byla jedna z prvních knížek, kterou jsem přečetla celou sama. Je super, že byla někdy strašidelná a hlavně byla zábavná a hodně jsem se u ní nasmála. Moc se mi líbily i ilustrace v knize, které nakreslil Bohumil Fencl. Jenom škoda, že jich bylo tak málo.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 27. srpna 2017 v 10:40.
  mamina22 v něm napsala:

  tu knižku jsem čtela před 2 mnesici zajimave knižky a mnelaj sem dve jednu jsem četka před 1 a druhou sem četla přet měsicem dobra knižkaR^R^

  Příspěvek z 28. prosince 2016 v 19:42.
  Věrulín v něm napsal:

  Četla jsem

  Tu knížku už jsem před několika lety četla a hned od začátku mi bylo jasné jak to skončí.