Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Záhadná Cheopsova pyramida

  vydáno  •  Škola a poznání · Cestování · Zahraničí · Historie
  Četl jsem mnoho knih z období 5 000 let př.n.l. z Egypta. Dočetl jsem se o chrámovém veleknězi, spatřil jsem tam velkou Cheopsovu pyramidu - tehdy ještě s obložením z blankytně namodralého alabastru. A protože samozřejmě vím, že období Cheopse bylo v letech 2 613 až 2 494 př.n.l. - což je období 4. dynastie Staré říše, přiznám se, že mě to docela šokovalo.

  Egypt, Cheopsova pyramida v Gíze, © Profimedia.cz

  Ale zajímavým zjištěním a potvrzením tohoto zážitku asi 14 dnů od této události pro mě bylo, když jsem otevřel knihu paní Heike Owusu - Egyptské symboly, kde jsem se dozvěděl, že tato pyramida nebyla zbudována faraonem tohoto jména. Mušle získané z nitra této pyramidy totiž svědčí o tom, že musela být pod vodou, takže se její datum stavby odhaduje kolem roku 10 000 př.n.l.

  Tak kdo ji vlastně postavil a proč, když dějiny Egypta začínají cca 4 000 let př.n.l. takzvanou Předdynastickou dobou? Za jakým účelem? Tím chci přiznat, že čím déle se problematikou pyramid zabývám, tím více zjišťuji, jak málo toho o pyramidách, o jejich účelu, stavitelích a technologiích, které při stavbě používali, vím.

  Problematikou pyramid a pyramidálních energií se zabývám už dlouhou dobu a z různých hledisek. Je to vděčné a věčné téma záhadologů, fenomén, který má dopad na praktické využití v rámci bydlení, i fenomén, který se může použít v léčitelské praxi.

  Vizitka autora článku na Alíkovi Dudra

  Autor: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 11. října 2008 v 9:48.
  -Petulda- v něm napsal:

  ahoj alíku

  strašně moc vám děkuju že jste napsali článek Egiptě já totiž Egipt přímo zbožnuju25251010

  Příspěvek z 6. září 2008 ve 12:06.
  Skrblík v něm napsal:

  to je blbost, že byla pod vodou, je stará asi 4000 let

  Příspěvek z 5. září 2008 v 11:25.
  BáraM v něm napsala:

  BáraM

  zajímaví