Alíkovina

Záhadná Cheopsova pyramida

vydáno  •  Škola a poznání · Cestování · Čtenáři píší Alíkoviny · Zahraničí · Historie
Četl jsem mnoho knih z období 5 000 let př.n.l. z Egypta. Dočetl jsem se o chrámovém veleknězi, spatřil jsem tam velkou Cheopsovu pyramidu - tehdy ještě s obložením z blankytně namodralého alabastru. A protože samozřejmě vím, že období Cheopse bylo v letech 2 613 až 2 494 př.n.l. - což je období 4. dynastie Staré říše, přiznám se, že mě to docela šokovalo.

Egypt, Cheopsova pyramida v Gíze, © Profimedia.cz

Ale zajímavým zjištěním a potvrzením tohoto zážitku asi 14 dnů od této události pro mě bylo, když jsem otevřel knihu paní Heike Owusu - Egyptské symboly, kde jsem se dozvěděl, že tato pyramida nebyla zbudována faraonem tohoto jména. Mušle získané z nitra této pyramidy totiž svědčí o tom, že musela být pod vodou, takže se její datum stavby odhaduje kolem roku 10 000 př.n.l.

Tak kdo ji vlastně postavil a proč, když dějiny Egypta začínají cca 4 000 let př.n.l. takzvanou Předdynastickou dobou? Za jakým účelem? Tím chci přiznat, že čím déle se problematikou pyramid zabývám, tím více zjišťuji, jak málo toho o pyramidách, o jejich účelu, stavitelích a technologiích, které při stavbě používali, vím.

Problematikou pyramid a pyramidálních energií se zabývám už dlouhou dobu a z různých hledisek. Je to vděčné a věčné téma záhadologů, fenomén, který má dopad na praktické využití v rámci bydlení, i fenomén, který se může použít v léčitelské praxi.

Vizitka autora článku na Alíkovi Dudra

Autor: (14 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 11. října 2008 v 9:48.
-Petulda- v něm napsal:

ahoj alíku

strašně moc vám děkuju že jste napsali článek Egiptě já totiž Egipt přímo zbožnuju25251010

Příspěvek z 6. září 2008 ve 12:06.
Skrblík v něm napsal:

to je blbost, že byla pod vodou, je stará asi 4000 let

Příspěvek z 5. září 2008 v 11:25.
BáraM v něm napsala:

BáraM

zajímaví