Alíkovina

Záhadný Titanic

vydáno  •  Škola a poznání
Titanic je asi nejslavnější loď! Na svou první a zároveň i poslední plavbu se vydal 10. dubna 1912. Měl se plavit přes Atlantský oceán z Anglie do New Yorku. Na palubě bylo přibližně 2228 lidí. Tehdy největší loď světa měřila 268,98 metrů na délku a 28,19 metrů na šířku a byla považována za nepotopitelnou.

Titanic , © Profimedia.cz

Příběh Titanicu můžete vidět ve skvěle zpracovaném filmu režiséra Jamese Camerona z roku 1997. Film Titanic sleduji pokaždé, když je v televizi. Bohužel jsem ho ještě nikdy neviděla až do konce - vždy u něj usnu. Dávají ho třeba od 20:00, jenže až někdy do půlnoci! Ale co jsem slyšela a zatím viděla, je to opravdu moc krásný a smutný film. Dokazuje to také to, že za něj jeho tvůrci dostali 4 Zlaté glóby a 11 Oscarů. Už se těším až půjde znovu v televizi. Tentokrát u něj prostě nesmím usnout!

Film doprovází krásná písnička od Celin Dion. Stačí kliknout na odkaz a můžete si ji poslechnout i s videoklipem: ZDE.

Někde jsem četla, že Titanic se potopil, protože se ledovci snažil vyhnout. Přímý náraz zepředu by nejspíš nezpůsobil takové škody a tak rychlé potopení jako náraz z boku. Záchranných člunů bylo celkem 20, ale při velké panice se stalo že do prvního člunu dali místo 68 pasažérů 28 a do druhého místo čtyřiceti 12 lidí. V mrazivém moři našlo smrt přes 1500 lidí z Titanicu...

Ptáte se proč se ještě nikdo nepokusil vytáhnout ztroskotanou loď z hloubek Atlantského oceánu? Odpověď je prostá: Titanic by se rozlomil nebo by se vlivem tlaku a kyslíku rozdrolil na prášek. Byl pod vodou příliš dlouho… Titanic se zřejmě postupem času v Atlantském oceánu rozloží na prášek, ale v našich srdcích zůstane pořád. I když diamanty v jeho trezorech, jejichž cena je přibližně 10 miliard Kč, stále lákají...

Fotografie z filmu si můžete prohlédnout ZDE.


Podrobné informace o Titanicu najdete např. na těchto stránkách:
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 18. listopadu 2008 ve 21:01.
pony002 v něm napsal:

super

Titanik je pěkný ale smutný film. Podle mne by se Jack zachranil kdyby Rose nevyskocila ze clunu. Lehl by si na ty dvere on25 .

Příspěvek z 11. září 2008 v 18:27.
roselengirl1996123 v něm napsal:

lee mi-ju

ja tu pisnicku umim celou na spamet !!! (myslim od celine dion.)
everything my dreams...I fell you I see you...that's is how I know you go ON...
new far we whever you are...
.... a tak daleeee....
mam rada ten film i kdyz jsem ho nikdy nedokoukala..
tak se koukam na ukazky na > www.youtube.com
...zatim bb..
                                                                                                    lee mi-ju

Příspěvek z 26. srpna 2008 ve 12:03.
CelineDion777 v něm napsal:

Celine je super

ahoj ja mam Celine moc rada to uz muzete posoudit i za mojim jmenem ta pisnicka z Titanica je krasna a kdo vi po anglicky tak jak ja tak muze posoudit ze se tam spiva o filme Titanic.