Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zäin, anděl války

  vydáno  •  Povídky

  Archanděl ochránce musel bránit město před přízračnými vojsky Viktormunda. Sáhl tak pro zapovězenou magii. Tak zapovězenou, že bitvu nevyhrál nikdo a přežil jen ten jediný anděl ochránce. Ale už to nebyl on – stal se z něj anděl války. Mezi lidmi je známý jako anděl, který tisíckrát zemřel.

  nepovedená obludnost :0, © Paratha

  Již od pradávna platilo, že síly světla a magie typu solaris, thermin a fidemar měly nad temnými energiemi převahu. Je to magie vzácná, kterou umí používat jen velmi talentovaní mágové a bytosti nadpřirozené s přirozenou světlou aurou.

  K takovým bytostem patří i andělé od období Tenebrisu. Ovšem někteří se z různých důvodů můžou opět vrátit ke kořenům svého bytí, i když trochu jinou formou.

  Zäin byl Archanděl a protektor města sedmi sluncí, Pluviamu. Ochraňoval ho celá staletí. Ale to skončilo. Když se v polovině roku Orantes od horizontu blížilo přízračné vojsko Viktormunda, věděl, že tuhle bitvu sám nevyhraje. Okamžitě se volal pomoci do Luminasedes, sídla světla, ale bylo moc pozdě, nestihli dorazit. Jeho poslední nadějí bylo sáhnout po temné magii.

  Mocný čaroděj listoval v těch nejtemnějších a nejzapovězednějších knihách. Nakonec přišel na řešení. Lektvar nesmrtelnosti. Namíchal ho andělovi a všechny následky mu kladl na srdce. Anděl ale neposlouchal. Jediné, co slyšel, byly rány v pozadí u hradeb a křik umírající stráže. Vzal lektvar a pomocí obrovských křídel doletěl přímo do první linie.

  Bitva byla krátká. Malé vojsko města nemělo proti armádě temnot žádnou šanci. Zäin bojoval už z posledních sil. Nastal čas. Vypil temný lektvar a stal se nesmrtelným. Síly mu ale nestíhaly nabývat. Přízračný jezdec mu probodl kopím hruď. Zäin padl k zemi mrtev. Po pár chvilkách zase vstal. Než se ale na cokoliv zmohl, zasáhlo ho víc, než tucet šípů. Opět padl. Poté zase vstal... A zase padl. Říká se, že ačkoliv bylo město dávno dobito, pár vojáků na bojišti zůstalo a vždy Zäina znovu a znovu zabíjeli po několik dní. Postupně se jeho křídla čím dál víc zabarvovala jeho vlastní krví, v očích mu jen planula ta strašná bolest a hněv.

  Nakonec obléhání skončilo. Přízrační obsadili pevnost ve městě a zavřeli se v ní. Krátce po tom přijela rychlá kavalerie Luminasedesu. Při příjezdu na vychladlé prazdné bojistě spatřili už jen Zäina stojícího uprostřed pole mrtvých, pokrytého krví a šílenstvím v očích. Velitel jezdectva dostal strach. Zavelel k útoku na anděla. Porušil řád i přísahu. Ale oči toho anděla. To už nebyl protektor. Nevěděl ani o lektvaru, který Zäin vypil. Ale to nakonec bylo jedno.

  Anděl byl už při silách a rozmetal jezdectvo i s oři bez mrknutí oka. Byl silnější, mnohem silnější. Dostal tak obrovský vztek, že zničil vše v okolí, včetně Pluviamu. Zničil sám to, co měl ochraňovat.

  A tak se zrodil válečný anděl, který dokáže ovládat oba klíčové typy magie a jehož zuřivosti se vyrovná jen máloco. Od té doby ale o Zäinovi nikdo neslyšel. Možná kouzlo vyprchalo a zemřel, nebo se schovává někde daleko a vyčkává.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 9. října 2020 v 11:13.
  Morell v něm napsal:

  Krásný tragický příběh. 8=