Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zajímavosti ze světa lidí

  vydáno

  Umíte korýtko z jazyka? Jakou máte barvu očí? Neváhejte a přečtěte si tento článek.

  (Ilustrační snímek), © AP

  Korýtko
  Znáte tzv. „korýtko“ z jazyka? Toto umí jen někteří lidé. Je to tzv. rudiment (něco, co jsme dříve potřebovali a dnes už je nám to k ničemu). Korýtko sloužilo pravěkým lidem k dostávání morku z kostí, a to jim usnadňovalo obživu.
  Husí kůže
  Další rudiment. Husí kůže nám zůstala od našich chlupatých předchůdců, kterým sloužila k postavení srsti, když se bránili, aby zastrašili nepřítele nebo když jim byla zima, aby se zvětšil povrch té srsti a více je hřála. No uznejme, u nás lidí to působí spíše komicky, no ne? ;-D
  Barva očí
  Jistě jste si všimli, že je několik barev očí. Buď modrá, zelená, hnědá nebo jiná (což je kombinace některých předchozích barev). Barvu očí dědíme po rodičích, ale překvapivě můžeme barvu očí zdědit i po nějakém jiném příbuzném.
  Kostrč
  Další rudiment. Kostrč je zbytek po ocasu, který mají zvířata. U nás je to v podobě kosti, která je ukryta v těle a je oproti zvířecí kosti dosti zkrácená. Tato kost nám není k ničemu. Její nevýhodou je, že když spadneme a narazíme si ji, tak nás zatraceně dlouho bolí. :-(

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 10. září 2017 v 11:44.
  buffy-forever v něm napsala:

  Ferda2009: ale heterochromie je něco jiného..pleteš dvě věci..je normální že má někdo barvu očí spíš modro-šedou..ale heterochromie je že máš buď jedno oko hnědé druhé modré ( herečka Kate Bosworth) nebo máš na jedné duhovce dvě jiné barvy ( herec Dominic Sherwood, s jedním okem modrým, zatímco s druhým polovičně modrým - napůl hnědým.

  Příspěvek z 3. září 2017 v 7:58.
  ferda2009 v něm napsala:

  Jj, pisu ze barva oci jina,coz je kombinace nekteryxh z predchozich barev.
  Nicolette19 - ttj

  Příspěvek z 3. září 2017 ve 2:33.
  Nicolette19 v něm napsala:

  Já mám částečnou heterochromii duhovky ;-D