Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Základní informace o alergii

  vydáno  •  Vztahy
  Alergie je téměř nevyléčitelná nemoc. Jsou různé druhy alergií, na prach, jídlo, trávu, pyl i lepek, který najdeme skoro v každém jídle. Já se jen můžu radovat, že nemám alergii na žádné jídlo.

  Alergie, © Alík

  To, že máte alergii, zjistíte, když jste třeba na pampeliškové louce. Začne vám téct z nosu vodová rýma a slzí vám oči. To může být alergie na pyl. Potom musíte jít k alergologovi. To je doktor, který se specializuje na alergie. Zjistí vám třeba i další alergie.

  Probíhá to takto: položíte si ruce na stůl dlaněmi nahoru, doktor vám na ně dá takové kapičky, ve kterých je rozpuštěná látka - alergen. To znamená to, na co jste alergičtí. Pak vás do každé kapičky jemně píchne tenounkou jehličkou. Neteče vám krev ani skoro nic neucítíte, protože ta jehlička je drobounká. Vrátíte se do čekárny a za chvíli se vrátíte k doktoru. Na rukou vám naskáčou pupínky, podle vaší alergie. Tam, kde byla kapka s vaším alergenem, vám naskočí pupínek. Dají vám papíry o alergii a domluvíte se na další návštěvu.

  Také dostanete léky. Prášky na rýmu, sprej na rýmu nebo inhalátor. Alergie se projeví, až budete vystaveni látce, na kterou jste alergičtí. Alergii můžete také léčit ozdravnými pobyty. U moře, na horách nebo v jeskyních. Já jsem byla na třech pobytech v jeskyních a doufám, že se příští rok dostanu k moři.

  Když jste alergik, můžete být zároveň i astmatik. Astmatici mívají různé záchvaty, třeba záchvaty dušnosti. Špatně se jim dýchá a někdy se mohou i dusit. To se vám při alergii nestane.

  Pokud nějakou alergií trpíte, tak nezoufejte, v alergologické léčebně si to užijete a kolikrát tam najdete lepší přátele, než doma.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 22. září 2014 ve 23:19.
  anička999 v něm napsal:

  Alergie...

  Já mám alergii trošku na světlo...to mi asi pobyt u moře nepomůže 21 Ale kdo se dívá do sluníčka 21

  Příspěvek z 22. září 2014 ve 23:14.
  anička999 v něm napsal:

  Reakce na LízaDoolitlová:

  Určitě je, alergii můžeš mít skoro na všechno...

  Příspěvek z 16. září 2014 ve 13:49.
  Eminka11 v něm napsala:

  alergie

  Já mám alergii na hodně věcí.
  Pyl prach roztoči travy a bile pecivo2727272727272727