Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zámek Konopiště

  vydáno  •  Cestování

  Tenhle zámek můžete najít ve Středočeském kraji, kousek od Benešova u Prahy na řece Sázavě. Kromě zámku a zámeckých zahrad tam mají také domácí čokoládovnu a spoustu zvířátek.

  Zámek Konopiště, © majdula2000

  My jsme se tam vypravily s mamkou a ségrou letos o velikonočních prázdninách, jelikož jsme je trávily na chatě, kterou máme kousek od něj. Auto jsme nechaly na hlavním parkovišti hned pod zámkem. Bylo docela prázdné, což bylo dobře, protože pak nikde nebyly davy lidí.

  Cesta z parkoviště, © majdula2000

  Od auta jsme se rovnou vydaly nahoru. Těsně nad parkovištěm byla ohrada se zvířátky. Byli tam daňci, jeleni a mufloni. Jeden z nich byl hned u kraje, byl nádherný, dávala jsme mu nějakou trávu a taky jsem si ho fotila. Po chvilce už byl čas na to, abychom šly dál. Já bych tam sice vydržela klidně až do večera, ale to bych přišla o celý zámek a o další zvířátka...

  Zvířátko, © majdula2000

  Další zvířátko bylo hned nahoře před zámkem – byl to medvěd. Konečně byl jednou venku a baštil. Moc často venku nebývá, většinou je spíš někde schovaný, takže jsem byla ráda, že si ho můžu prohlédnout a vyfotit. Celou dobu, co jsme tam byly, buďto baštil nebo se drbal a protahoval, takže bylo celkem vtipné ho sledovat.

  Medvěd, © majdula2000

  Po medvědovi už jsme jen obešly zámek a dostaly jsme se hned na nádvoří. V jednom jeho rohu byly otevřené dveře a ukazovala tam cedule s nápisem Zámecká čokoládovna, takže jsme se tam šly podívat. Nádherně to tam vonělo. Měli tam spousty pralinek, čokoládových postaviček a lízátka. Každopádně není pralinka jako Pralinka (www.alik.cz/u/pralinka2), že?O:-)

  Můžete napsat do komentářů pod článkem, jestli raději mlsáte pralinky nebo si povídáte s Pralinkou. Nebo snad obojí dohromady?;-)

  Vzadu bylo vidět, jak se tam míchá rozpuštěná čokoláda, bylo bezva to tam přímo sledovat.

  Čokoládovna, © majdula2000

  Mamka říkala, že jestli se ségrou chceme, tak si můžeme dát nějakou dobrotu. Ségra si dala pár pralinek a já jsem si vybrala čokoládové lízátko, bylo ve tvaru zvířecí tlapičky, takže jsem si u toho hned vzpomněla na Alíka. Snad to nebyla packa našeho kamaráda Koalíka... :-D

  Čokoládová packa, © majdula2000

  Následovala cesta dolů a do zámeckých zahrad, protože na prohlídku samotného zámku jsme nechtěly. Já jsem si ještě rychle vyfotila zámek a pak už jsem s lízátkem v puse utíkala dolů, za mamkou a za ségrou. Chtěly jsme jít do Růžové zahrady, kde mají pěkné květiny, pávy a také jezírko s lekníny, ale bohužel byla ještě zavřená, protože v dubnu je otevřená pouze o víkendech. Tak jsme šly rovnou dolů. Cestou jsme se ještě na chvilky zastavily u rybníka, kde zrovna byly kačenky.

  Jezírko a kachny, © majdula2000

  Nakonec už jsme zamířily zpátky k autu. U restaurace jsme tam viděly ještě bažanty a pak už jsme z druhé strany obcházely výběh s daňky, jeleny a muflony, které jsme viděly už na začátku a o kterých jsem psala už v první části článku. Já jsem hned šla zase za nimi, protože jsem si je chtěla ještě pohladit a mamka mezitím šla pro nějakou trávu. Pak mi ji podala, ať jim ji dám, ale já jsem jí řekla, jestli by jim to nezkusila dát sama, protože jsem to chtěla vyfotit. Mamka souhlasila, takže z toho vznikly docela vtipné obrázky, koukněte se sami.

  Hladový jelen, © majdula2000

  Muflon , © majdula2000

  Pak jsem jim ještě doběhla pro další trávu, protože byli nějak hrozně hladoví, a pak už jsme se jen vrátily zpátky k autu a jely jsme do města a zase na chatu. Výlet se mi moc líbil a těším se, až se tam v létě zase pojedeme podívat.

  Tady je jedno video, na kterém můžete vidět toho medvěda z Konopiště, jak baští... No, možná si spíš hraje se zbytkem nějaké té dobroty.

  Nebo je na něj lepší pohled zepředu?

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 8. června 2019 v 9:15.
  marbo1212 v něm napsala:

  Pěkný článek, pěkné fotky a pěkně napsané $>

  Příspěvek z 25. května 2019 v 8:56.
  majdula2000 v něm napsala:

  Takže jeden den po nás!8-o

  Příspěvek z 25. května 2019 v 8:43.
  Molly58 v něm napsala:

  Já tam byla 19. dubna