Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zapeklité hlavolamy

  vydáno  •  Volný čas doma · Informatika
  Za dvě hodiny bude zbývat do půlnoci dvakrát kratší čas, než od půlnoci uplynul. Kolik je hodin?

  Expozice hlavolamů v plzeňské Techmanii., © MAFRA

  Zapeklité hlavolamy, to je místo, kde mají malí matematici možnost vyzkoušet si své schopnosti, co se matematiky týče. Ovšem neříkám, že to jsou zrovna lehké hlavolamy.

  Aktivujte své mozkové závity a vyřešte mé hlavolamy. Tím, že naleznete řešení jednoho hlavolamu, získáte heslo k následujícímu hlavolamu.

  Příklad: 
  Kdyby byla v Hlavolamu 1 otázka: Kolik je 6*6, tak víš, že heslo do Hlavolamu 2 je 36. Pozor, odpověď je vždy pouze číselná.

  Najdeš tam otázku z úvodu, ale i otázky těžší:

  Kdesi v hlubinách temného vesmíru se průzkumná sonda s Dzouny z Goru ocitla v hledáčku proradných Gollarků z planety Zog. Gollarkové ihned otočili svoji lod a zamířili si to přímo k lodi Dzounů. Dzounové si bláhově mysleli, že za nimi Gollarkové míří s přátelskými úmysly a také se jim vydali vstříc. Lod Dzounů letí rychlostí 3000km za hodinu, gollarkská lod je o něco pomalejší: 2000km/h.

  V okamžiku, kdy byly lodě od sebe vzdálené 5000km, Gollarkové vypálili na Dzouny kosmotorpédo. Kosmotorpédo uhání vesmírem rychlostí 134562991km/h, naštěstí ale Dzouni prozíravě cestují se zapnutý silovým štítem. Kosmotorpédo se od štítu odrazilo zpět ke Gollarkům. Jejich lod je pro změnu chráněná bezpečnostním zrcadlem. Kosmotorpédo do něj narazilo, ale bylo vymrštěno zpět... odrazilo se od štítu... a tak létalo mezi oběma loděmi po celou dobu, co se k sobě přibližovaly. Nakonec se obě lodě srazily, kosmotorpédo mezi nimi uvízlo, vybuchlo a rozmetalo je po okolí. Dobrá zpráva pro dzouny je, že se jim na poslední chvíli podařilo popadnout padáky a ze sondy se katapultovat.

  Bohužel musíme dodat i zprávu špatnou - ve vesmíru není atmosféra ani gravitace, a tak se Dzouni navěky vznášejí ve vesmíru zabalaní do obřích prostěradel. K dořešení zbývá jediná otázka. Kolik km toho před srážkou lodí nalétalo kosmotorpédo?

  No a na konci je sekce "Doznání". Pokud se dostanete až tam, dostanete tam malý tip. To vše je na: http://zapeklite.wbs.cz

  No a nezbývá nic jiného, než vám popřát hodně štěstí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 7. prosince 2013 ve 13:58.
  AnnaPosltova v něm napsala:

  Reakce na Matykule:

  mě nešlo dostat se do 2 takže buďte v klidu

  Příspěvek z 9. listopadu 2013 v 9:24.
  Matykule v něm napsala:

  Ty brďo! Něco opravdu tzv."nejde"22zvládnout.(mě nejde zvládnout)212122