Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zarostlý nehet

  vydáno  •  povídky
  Trhání nehtů. Čeká vás to také?

  Příklad zarostlého nehtu., © Profimedia.cz

  Stříhala jsem si nehty na nohou a asi jsem si ustřihla špatně nehet na palci. Najednou mě to v noci strašně začalo bolet a probudilo mě to. Bolelo to jak čert a strašně v tom cukalo. 

  Tenkrát jsem ještě nevěděla co s tím a tak jsem šla ráno normálně do školy. Už byl večer a já doma seděla u počítače a v tom to cukání zase začalo. Tak jsem chtěla jít za mamkou a říct jí to. Omylem jsem zavadila o stůl. Nebyla to žádná rána, prostě jsem se tím palcem stolu jen dotkla. Úplně to štíplo a tak jsem si na to sáhla přes ponožku i rukou a strašně to bolelo. Tak jsem si sedla na gauč a sundala jsem si tu ponožku. Palec byl oteklý a zarudlý a z boku tekl hnis.

  Zavolala jsem mamku a ta se mi na to podívala a protože je zdravotní sestra tak to ihned poznala: „Zarůstající nehet“. Řekla mi, že ráno pojedeme na chirurgii a že uvidíme, co řekne doktor. 

  Ráno jsme hned jely. Čekaly jsme tam asi půl hodinky a pak se rozevřely dveře a v nich sestra a volala naše jméno. A tak jsme šly. Sedla jsem si v bílé místnosti, chirurgické ambulanci. Doktor se mě ptal na jméno, věk a potom přišla osudová otázka: „A proč tu jste?“ A tak jsme mu to všechno řekly. „Aha, ale to jste neměly chodit za mnou. Tak když už jste tady, tak já ti ho vytrhnu.“

  Najednou se mi chtělo zvracet. Rozbušilo se mi srdce a málem jsem omdlela (nedělám si srandu). Potom řekl doktor arogantně, ať jde mamka pryč. Ona chtěla být se mnou, ale doktor to nedovolil. 

  Lehla jsem si na chirurgickou postel a doktor mi do toho palce píchl až ke kosti jehlu, která bolela jako čert, ale zvládla jsem to. Potom mi doktor řekl, že by se mělo čekat tak 15 minut, než to začne účinkovat. Ale on stejně počkal max. 6 minut.Takže to bylo „bez umrtvení“. Potom vzal něco mezi kleštěmi a nůžkami a asi 6 minut mi to páčil. Já jsem brečela bolestí (i když nebrečím, opravdu, nebrečela jsem ani, když jsem si zlomila klíční kost).

  Potom byly 2 sekundy úlevy a zase ta palčivá bolest. Sestřička mi to zavázala, ale obvaz stejně protekl a potom jsem šla za dva dny na převaz.

  Jedině pozitivní je to, že můžete být na sebe hrdí, že jste to zvládli. A nemusíte se bát, nehet doroste. Ale teď mi ten nehet konečně dorost, ale bohužel, nehet mi znovu zarostl a tak jdu trhat nehet zase. 

  Mohu doporučit i domácí léčbu, např. mazání (doporučuji černou mast), vymáčení, ale není zaručeno, že to pomůže. Ale tím si to také můžete ještě zhoršit, protože nehet může začít růst ještě více do masa a potom už to není žádná sranda.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 8. června 2015 v 18:56.
  Bastynka v něm napsal:

  fuj chúďa

  Ja by som si to nikdy nedala, bleee. Si statočná, že si to zvládla. Mne častokrát nechet zarastá, ale babka mi to celkom jednoducho lieči - prepichne ihlou, sterilnou gázou vytlačí hnis a potom to riadne vyčistí a samozrejme, nechet správne ostrihá. Najprv si to skús vyliečiť doma, trhanie nechtu nie je vôbec zdravé. A navyše - keď ti to raz zarástlo, bude to zarastať ešte pekných pár rokov. A to ti neželám. :)

  Příspěvek z 6. června 2015 ve 14:33.
  BESTy_BESTy v něm napsala:

  ZNÁM ŘEŠENÍ

  Asi o něm napíšu článek, je to fakt jednoduché10