Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zásoby (ukázka z knihy Everon Crisis)

  vydáno

  Ochutnávka z knihy Dimitrije Vlkova. Na úvod bych rád řekl, že Dimitrij Vlkov je můj pseudonym. A o co v knize jde? Dva českoslovenští vojáci se dostanou se skupinkou draků na ostrov v Pacifiku. Ten je obsazen neonacisty. Jeden voják místní domobrany přijede na pomoc. Více v článku.

  1 dragon , © Hejkal

  „Takže mi chceš říct, že je Everon obsazen jednotkami SRN? A co naše armáda? A vaše vláda to nechala jen tak?“ spustil Ondřej na Dimitrije, toho vojáka, s kterým si očividně hned padl do oka. „Ehm... Ne tak docela, je to jen část armády SRN a ani nevíme, zatím jestli je vůbec někdo z SRN vede. Mezitím, co jste byli v dračí dimenzi, dimenzi temna, uběhlo zde více času než ve Warfang,“ oznámil polohlasně Dimitrij. Ondřej mu pohlédl do očí i přesto, že muž naproti němu měl sluneční brýle. „Kolik času přesně?“ zeptal se Ondřej s ledovým klidem. „Tři týdny...“ oznámil mu Dimitrij. Ondřej znatelně znejistil. „Jak dlouho tu sou nacisté?“ zeptal se. „Týden... Vaše armáda se stáhla před dvěmi. Mám za to, že jeden náckovskej agent zabil prezidenta, těsně před invazí,“ odpověděl Dimitrij. „Takže co navrhuješ, Dimitriji?“ zeptal se Ondřej. „No nejprve bych se postaral o potraviny a pak o léky. Ve Verononu je skladiště. Málo stráží, ale nemůžeme vzít všechno, budeme muset jít lesem, kvůli hlídkám,“ dořekl Dimitrij.

  Marek stál na u lesa na cestě k městu a přemýšlel. Burner stál na zřícenině strážní věže. Marek se k němu otočil. „Poslyš, Burnere, co si myslíš o Validorovi? Zdá se ti v pořádku?“ zeptal se opatrně Marek Burnera. „Ani nevím, kreju si záda potom, co jsme zjistili všichni pravdu.“ odpověděl.

  Ondřej vstal od stolu, u kterého naplánoval večerní akci, a vyrazil o patro níže, do obytné zóny. Vzal menší stolek, dal ho do rohu a na něj rádio se sluchátky. „TJ? Můžeš na chvíli?“ zeptal se jí, a když za ním přišla, poprosil ji, jestli by se o tohle nepostarala a vysvětlil jí, jak s tím zacházet. „Vale? Pojď sem a pomož jí s tím,“ dořekl Ondřej a vyrazil na nádvoří. Vali mezitím ochotně k TJ přišel a pomáhal jí. Ondřeje docela uklidňovalo jeho rozhodnutí, aby jí Vali pomohl, věděl totiž, že o ní docela hezky ze spaní mluvil.

  Celou knihu jsem publikoval na Wattpadu.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 9. února 2018 v 17:45.
  zuzukrecek1 v něm napsala:

  HejkalYoutube: Aha, už chápu.R^;-)

  Příspěvek z 9. února 2018 v 7:13.
  HejkalYouTube v něm napsal:

  hamanama:první kapitola mi nebyla schválena, kvůli vulgarismůmO:-):-|

  Příspěvek z 8. února 2018 ve 21:16.
  hamanama v něm napsala:

  Místo 4. kapitoly jsi měl spíš použít 1., protože vůbec nevíme, kdo jsou postavy v tomhle daném úseku zač.