Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Závislost na čokoládě mě připravila o milované plavání

  vydáno  •  Sport
  Jsou dvě věci, které mám strašně moc ráda. Plavání a sladké. Tréninky plavání jsme měli vždy v pondělí a ve čtvrtek v místní plovárně Kosatka. V dubnu jsme se začali připravovat na závody. Výhra byla hodně zajímavá: 14-ti denní pobyt v Anglii.

  ilustrační snímek, © Profimedia.cz

  Pomyslela jsem si, že to musím vyhrát, protože už delší dobu jsem se do Anglie chtěla podívat. Vždycky po tréninku jsem úplně mrtvá a vždycky si musím dobít energii. Jak jinak než čokoládou. Den před závodem jsem snědla hned dvě čokolády a několik tyčinek Mars. Nervy jsem měla nadranc, tak jsem přidala ještě čokoládovou zmrzlinu.

  V den závodu se mi trochu točila hlava, ale spravil to asi litr vody. O výhru jsem soupeřila se sedmi děvčaty přibližně stejného věku. Zazněl výstřel a my jsme skočily do vody a plavaly kraula. Našim úkolem bylo přeplavat celou délku bazénu (mnohem větší něž ten u nás v Kosatce), dotknout se kraje, otočit se a plavat nazpátek. Už mi zbývaly jen dva metry od kraje a nejednou se všechno kolem mě zbarvilo oranžově.

  Pomyslela jsem si, že někdo do vody nasypal barvivo, aby to nebylo tak jednoduché. Najednou mi začal docházet dech. Nastoupil pocit, jakoby mě někdo táhl za nohy na dno bazénu. Snažím se plavat nahoru, ale nejde to, nějak nemůžu ovládat tělo. Najednou mě někdo chytl kolem pasu a táhl mě z vody. Slyším helikoptéru, vítr se zvedá. Víc si z toho dne nepamatuji.

  Za dva dny jsem se probudila v nemocnici a kolem mě pípali všelijaké přístroje. Vedle mě sedí moje máma a v tváři má zděšený výraz. Hned cítím, že se něco děje. Mamka se rozpláče a poví mi, že jsem dostala cukrovku. A musím se naučit píchat inzulín.

  Byla jsem z toho v šoku. Zprvu jsem si inzulín brát nechtěla, raději jsem chtěla umřít, než být bez mého oblíbeného sladkého a tolik milovaného plavání. Později, když se mi to uleželo v hlavě, jsem se rozhodla, že si inzulin začnu píchat sama. Dnes to už naštěstí zvládám úplně sama.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (43)

  Příspěvek z 19. července 2016 v 0:15.
  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na nelkam:

  Masa?!v masu jsou jen maximálně červy a jestli si myslíte že to způsobují červy tak omyl cukrovku způsobuje to že tělo tvoří málo inzulínu

  Příspěvek z 19. července 2016 v 0:10.
  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na mojaa:

  Geneticky by to teoreticky mohlo být ale já bych podle genetiky měla cukrovku mít a nemám.možná je to tím že se stravuju zdravě nebo tím že na cukrovku mají geny jen lidi z mamčiny strany takže nevím… P.S. moc hezký článek

  Příspěvek z 25. května 2016 ve 22:07.
  Lilianee v něm napsala:

  Reakce na Lilianee:

  Dělat jiný sport?

  Omylem jsem koment odeslala nedopsaný tak si ho tady můžete dočíst 25