Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Závislosť na elektronike

  vydáno  •  Volný čas doma · Zdraví · slovensky psané články
  Všimla som si, že mnohých z nás (nielen ľudí z Českej republiky) trápi závislosť na rôznej elektronike. Najčastejšie sa deti stávajú závislými na: počítači, playstaytione, televízií a na mobile.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Mnohí z nás sa s týmito vecami dokážu zabávať aj celý deň. Nás to síce baví, ale naši rodičia sú s toho určite dosť smutní. Veď aký rodič by chcel mať doma dieťa, ktoré celý deň presedí za počítačom, playstationom, televíziou, alebo mobilom? Určite žiadny. A preto by sme si mali uvedomiť, že nemôžeme celý deň presedieť za počítačom.

  Predstavte si, že 10 ročné dieťa bude sedieť za počítačom približne 4 hodiny denne a takto to bude chodiť celé 2 mesiace. To za počítačom presedí približne 240 hodín! A to je ako keby tam to dieťa presedelo 10 dní! A to by ste určite nechceli.

  Preto vám radím, prestaňte pokiaľ je čas! Myslím tým to že máte svoje "sedenie za elektronikou" obmedziť, pretože sa môže stať, že si na to zvyknete a budete musieť "sedieť za elektronikou" každý deň a stále viac a viac, až tam presedíte skoro celý deň.

  Dieťa by dokonca malo sedieť za rôznou elektronikou maximálne 2 hodiny! Všetci si povedia, že je to úplná hlúposť, ale je to pravda. Venujte sa niečomu zábavnejšiemu a lepšiemu. Napríklad sa začnite venovať rôznym športom, alebo vyskúšajte rôzne hry, je to jedno kde. Preto myslite na svoje zdravie a radšej to urobte.

  Česky nebo slovensky?

  Český a slovenský jazyk k sobě mají velice blízko. Když se pořádně soustředíte, jistě všemu porozumíte. Kdybyste ale přeci jen měli nějaký problém, můžete se podívat do Slovensko – českého a česko – slovenského slovníku. Některé výrazy jsme pro vás přeložili: 

   Slovensky  Česky
   pokiaľ  dokud, pokud
   dieťa  dítě
   urobte  udělejte

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (60)

  Příspěvek z 16. června 2009 v 19:38.
  modra_obrazovka v něm napsal:

  mas pravdu

  Radeček-6-6-7 ma pravdu. a mna teraz zacinaju boliet oci a to som tu mozno 1 hod. Ale nehovorim ze tu nevidrzim aj 3 hod. Za pocitacom som asi dennne tak dve hodiny. Ale ma pravdu aj __LoWe_SpAM__ pretoze thake dwojte wecka a podobne weci su moderne. Ale AJ DOBREHO VELA SKODI.

  Příspěvek z 7. června 2009 ve 13:22.
  Radeček-6-6-7 v něm napsal:

  Reakce na __LoWe_SpAM__:

  Jestli sis myslel/a, že mne to rozčílí, myslel/a sis to špatně. Já totiž umím zůstat klidný a většinou zase tak moc nenadávám. Máš z toho počítače asi hodně podrážděný nervy, když toto dokážeš napsat. Taky se nemusíš namáhat s odpovědí, jen to uvítám.
  Mimochodem...to dvojité vé jsem tam psal na důkaz toho, jak je to hrozné a jaký proti tomu mám odpor. A taky víceméně z ironie...ale tobě to stejně nemá cenu vysvětlovat, podle tvých příspěvků soudím, že stejně nic nepochopíš.

  Příspěvek z 7. června 2009 v 11:25.
  john4 v něm napsal:

  no já

  já jsem na něm asi závislí pokažde když vidím počítač hned bych si kněmu sedl ale 3 dny bych bez počítače snad vydržel1