Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Závislost na informačních technologiích

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 17. října 2017 ve 21:03.
  –MM– v něm napsal:

  smejky225: Teď nevím, jestli popsaný názor skutečně zastáváš, nebo jestli zase zkoušíš vyprovokovat spor. Ale dobře, risknu to a odpovím...

  O ten svůj vyměřený čas se připravuješ jakoukoliv činností. Trávíš-li čas neužitečně, na vině není technologie. Naopak díky výpočetní technice máš lepší příležitost vést bohatší život než tvoji prapředci.

  Článek nepojednává o zdravotní škodlivosti sezení u PC (ze kterého je nejrizikovější samotné sezení a je vlastně jedno, u čeho a proč se sedí), ale o závislosti na informačních technologiích, v tom je čím dál větší rozdíl. Krom toho i sedět jde zdravě.

  Je i dokázáno, že IT pracovníci umírají dříve.
  Buď nám dodáš odkaz na příslušnou studii, nebo je dokázáno, že jsi lhář.

  Příspěvek z 17. října 2017 ve 20:43.
  tukabel1 v něm napsal:

  závislí jsou snad všichni:-(

  Příspěvek z 17. října 2017 ve 20:32.
  klobáska v něm napsal:

  Nepřipravuješ. Jen ho využíváš jinak, než je mainstream prohlašovat, že se má trávit čas.
  Flákání se s kamarády po venku – v čem je tohle čemu prospěšné kromě vlastního „pocitu štěstí“? Pokud jsem šťastný z práce na počítači, je to podřadnější štěstí?
  Čtení knížek – je zase pro změnu dokázáno, že fyzicky je koukání do knížky na zhruba stejné úrovni jako koukání do monitoru počítače. Navíc, pokud si hledám informace na internetu a pokud je hledám v knihách, jaký je v tom rozdíl? Ty na internetu jsou jen o něco lépe editovatelné... O pravdivosti bych se nerad hádal (přečti si třeba nějakou učebnici dějepisu z 50. nebo 60. let, podívej se na soubory map z doby před několika stovkami let, prohlédni si biologické knížky z 15. století).
  IT pracovníci umírají dříve – chápal bych, kdyby se řeklo jiné povolání, které už existuje o něco déle, ale IT pracovníci (zřejmě myšleno dnešního typu)? Jaký má naše společnost vzorek? To je jako ten Holzmannův vtip o tom, že znal bratry, jeden kouří od mala a dožil se vysokého věku a druhý celý život nekouřil a umřel, když mu byly dva roky.
  Informační technologie je to, co nám pomáhá se něco nějak dozvědět. Je například čtení cestopisů ztráta času? Cestopisná kniha je svým způsobem „informační technologie“ (přináší informace o cizích zemích).
  Každý by měl trávit čas, jak ho baví, ne tak, jak mu společnost přikazuje. A jestli mě baví např. programovat, proč bych měl místo toho procourat život venku s kamarády?

  Příspěvek z 17. října 2017 ve 20:22.
  dennisvet v něm napsala:

  Souhlasím se smejkym.

  Příspěvek z 17. října 2017 ve 20:05.
  smejky225 v něm napsal:

  Problém to je a velký! Člověk tu není na věky věků, každý z nás má vyměřený čas a sezením u PC se o ten čas připravuji. Ano, zajít na PC na hodinu denně je rozumné, ale být tam celé hodiny, dny? To škodí!

  Místo sezení u PC jít ven s kamarády, přečíst si knihu, dělat něco, co je dobré pro zdraví, což sezení u PC není. Je i dokázáno, že IT pracovníci umírají dříve. Takže PC s rozumem.

  Příspěvek z 17. října 2017 v 15:34.
  klobáska v něm napsal:

  Léčba informační mánie? Nevzdělávat se! Pak nebudete informovaní! Problém je, že toto je poněkud složité (a kontraproduktivní).

  Pro –MM–: No, vezmeme-li to do důsledku, je i dopisní papír (či cokoli na co se dopis napíše) informační technologií. Dopis má přece informovat, to je jeho hlavním posláním.

  Příspěvek z 17. října 2017 v 15:17.
  –MM– v něm napsal:

  Informační technologie jsou hitem posledních let... přesněji posledních několika tisíciletí, protože v širším slova smyslu jakákoliv technologie pro přenos informace, včetně kamenných destiček, je informační. Pokaždé, když se objevila nová informační technologie, lidstvo se na ní stalo velmi výrazně závislé a posunulo ho to dál, směrem k bezpečnějšímu, příjemnějšímu a spravedlivějšímu fungování světa.

  Knihtisk, telegraf, rádio, televize, počítače a internet – nic z toho nelze samo o sobě přirovnat k návykovým látkám. Svým způsobem jsou informační technologie pravým opakem drog, protože drogy tlumí či nahrazují vnímání reality, zatímco lepší šíření informací umožňuje realitu lépe poznat a pochopit (i když řada informací je zbytečný šum).

  Nevidím absolutně žádný důvod, proč předstírat, že je častější využívání vymožeností naší doby z jakéhokoliv úhlu pohledu problém, který by si měl člověk přiznat a nějak řešit. Přijde mi to podobně absurdní, jako popisovat závislost na čtení tištěných textů nebo na poslouchání rádia.

  Nežádoucí a problematické může být teprve to, k čemu a jak jsou tyto technologie využívané. Skutečné nástrahy jsou tedy až někde uvnitř. O nich ale článek vůbec nepojednává, nebezpečné závislosti na konkrétních činnostech na webu vůbec nezmiňuje.

  Místo toho je tělo článku uměle vycpáno, aby splnilo limit minimální délky. Čím je uměle vycpáno, aby splnilo limit minimální délky? Je uměle vycpáno, aby splnilo limit minimální délky, zbytečnými vycpávkovými otázkami. Jakými zbytečnými vycpávkovými otázkami? Zbytečnými.

  Příspěvek z 17. října 2017 ve 12:26.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Zajìmavý, snad zàvislà nejsem

  předchozí 1 další