Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zažijte letní dobrodružství a bojujte o výhru

  vydáno  •  Dětský čin roku
  O prázdninách je mnohem více příležitostí zažít něco neobvyklého a tedy i hodně dobrodružného. Nemusí to být nutně objevení vzácného pokladu, ale i něco zdánlivě méně okázalého. Pokud jste nějaké báječné letní dobrodružství prožili, máte výhodu. Pokud ještě ne, stačí, když se kolem sebe důkladně porozhlédnete a trochu náhodě pomůžete.

  Výhry v soutěži Letní dobrodružství: kapesní herní konzole; deskové hry Fauna a Párty Alias; karty Černý Petr., © archiv

  Web Alík.cz ve spolupráci s Dětským činem roku již tradičně vyhlašuje letní soutěž. Pro letošní rok jsme zvolili téma: Letní dobrodružství. Až do 31. srpna 2012 můžete posílat dobrodružné příběhy, které se vám nebo vašim kamarádům přihodily. Příběhy nemusí být letošní, ale třeba loňské. Podmínkou je, že jste si je nevymysleli, ale skutečně prožili o letních prázdninách.

  Dobrodružství nemusíte prožít jen při záchraně života, ale třeba při uskutečňování zajímavého nápadu, výpravě za záchranou zvířete nebo pomoci někomu z okolí.

  Kapesní herní konzole Sony PSP - E1004 + hra Cars 2

  Na autory tří nejzajímavějších příběhů čekají tyto ceny:

  kapesní herní konzole Sony PSP - E1004 + hra Cars 2

  Fauna - stolní vědomostní hra

  Fauna - stolní vědomostní hra, ve které zvířata čekají na to, abyste správně určili nebo odhadli jejich váhu, délku či výskyt na mapě světa. Čím přesněji se trefíte, tím více bodů získáte. Hra obsahuje 180 velkých karet s 360 zvířaty, herní plán s mapou světa a také 70stránkovou knížku s popisy všech zvířat. Hra je vhodná pro děti od 10 let a je určena pro 2 – 6 hráčů.

  Párty Alias - zábavná hra

  Párty Alias – zábavná hra nejen se slovy. Ve hře vysvětlujete ostatním spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů, takže používáte například synonyma, protiklady a nápovědy. Na prémiových polích na vás čekají i jiné úkoly: předvádění zvířat či povolání, hledání vhodných rýmů, popisování slavných osobností nebo hledání co nejvíce slov na jedno písmeno. Hra je vhodná pro děti od 12 let, hrát ji může 4 – 20 hráčů.

  Karetní hra Černý Petr

  Jako bonus dostanou autoři příběhů, kteří splní pravidla soutěže, 2 000 alíkových bodíků. Za ty si pak můžete vybrat něco z Alíkova katalogu dárků (tam po skončení soutěže přidáme karetní hru Černý Petr).

  Jména výherců, které vyberou zástupci projektu Dětský čin roku a serveru Alík.cz, budou zveřejněna v polovině září na serveru Alík.cz. Příběhy, které splní pravidla soutěže Dětský čin roku 2012 budou zařazeny i tam.

  Jak postupovat?

  Dopis z tábora
  • Svůj příběh na téma Letní dobrodružství vlož prostřednictvím formuláře na web www.detskycinroku.cz. Stačí, když na těchto stránkách klikneš na nápis přidej.
  • Příběh zařaď do některé ze sedmi kategorií a nezapomeň vyplnit i svou přezdívku na Alíkovi.
  • Příběhy, které splní pravidla projektu Dětský čin roku, budou zařazeny i tam.
  • Pokud nechceš příběh posílat přes internet, můžeš jej zaslat i poštou na adresu: Dětský čin roku, P.O.Box 96, 170 04 Praha 74. A opět nezapomeň před název příběhu uvést heslo Alík a kromě adresy uveď i svou přezdívku na Alíkovi.

  Kategorie příběhů

  K1 - Záchrana lidského života
  K2 - Pomoc v rodině
  K3 - Pomoc jiným dětem
  K4 - Pomoc ostatním lidem
  K5 - Pomoc přírodě
  K6 - Dobrý nápad
  K7 - Pomoc n@ netu

  Dětský čin roku je projekt, který se snaží podporovat děti v konání dobrých skutků a každoročně oceňuje ty nejlepší hrdinské činy na Staroměstské radnici v Praze.

  Soutěží se v 7 kategoriích, z nichž každá má svého patrona v podobě známé osobnosti.

  Dětský čin roku

  Pravidla dětského činu roku

  - do projektu se mohou zapojit žáci základních škol, speciálních základních škol a studenti primy až kvarty osmiletých gymnázií
  - pravdivou zprávu o svých dobrých skutcích žáci napíší v maximálním rozsahu 2 stran A4 (ale samozřejmě může být i výrazně kratší!)
  - mohou informovat také o dobrém činu, který vykonaly jiné děti
  - do projektu je možné poslat i zprávu o kolektivním dobrém skutku (je třeba uvést, kolik dětí ho realizovalo)
  - skutky, o nichž děti píší, musí být skutečné, nesmyšlené
  - pro zařazení skutku do konkrétního Dětského činu roku není podstatná doba, kdy se odehrál, ale sepsání a odeslání příspěvku
  - příspěvky musí být odesílány s vědomím rodičů
  - nositelem ocenění Dětský čin roku se stává ten, kdo vykonal dobrý skutek; ten, kdo sepíše zprávu o oceněném činu, získává věcnou odměnu a jeho škola, obecně prospěšná instituce, občanské sdružení nebo spolek, který navštěvuje, pak dar 10 000 korun na školní pomůcky
  - účastí v soutěži a v projektu Dětský čin roku souhlasí soutěžící se související medializací
  - více informací na www.detskycinroku.cz

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 22. srpna 2012 v 15:06.
  marak70 v něm napsal:

  Jak to poznáte?

  Jak poznáte, že ten příběh není vymyšlený2?2 25

  HackiIV v něm napsal:

  Reakce na macher01:

  Já to mám skoro stejný, ale aspoň sem někoho občas pustim24

  ancenie v něm napsala:

  ancenie

  ja taky2610