Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zážitky z vody

  vydáno  •  Volný čas venku · Cestování

  Jako každé léto jsem byla na vodě se skautem. Ráda bych se s vámi podělila o několik zážitků. Tak čtěte dál.

  Vltava, © Bětka_H

  Jak jsme se ztratili

  První den jsme jeli na lodích jenom asi 8 kilometrů. Pak jsme se utábořili na jednom hezkém místě. Postavili jsme stany, dali jsme si večeři a šli jsme na procházku. Náš vedoucí šel strašně rychle. Já jsem zůstala ve skupince pěti holek a dvou kluků a šli jsme úplně vzadu. Nevadilo nám to. Pořád jsme ostatní viděli. Pak se nám ale ztratili z dohledu. Řekli jsme si, že to nevadí a že se určitě najdeme, a tak jsme nijak nezrychlovali.

  Šli jsme na vyhlídku a opravdu jsme se nahoře našli. Byly tam krásné výhledy. Pak jsme šli dolů. Přední skupina zase zrychlila a ztratila se nám sedmi z dohledu. Už se začalo stmívat. Za chvilku už jsme vůbec nic neviděli, neměli jsme ani baterky, jen jedna z nás měla mobil, tak svítila tou chabou baterkou, co je na telefonu. Pak jsme se ještě ztratili. Někde jsme špatně odbočili a najednou jsme byli v Rakousku. To už se nám zdálo divné a tak ta, co měla mobil, zavolala svojí kamarádce z přední skupiny. Ona na nás svítila přes kopec červenou baterkou a my jsme šli za tím světlem. Trvalo nám snad věčnost, než jsme to našli. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Na tuhle procházku ještě dlouho nezapomenu.

  Večer

  Neplánované koupání

  Jednou jsem se neplánovaně vykoupala. Spadla jsem, když jsem lezla do lodi. Všichni se začali strašně smát a já se smála s nimi. Byla mi pak zima, protože jsem měla všechno mokrý, ale díky tomu si ten den lépe pamatuji.

  Tácková bitva

  Když jsme druhý den jeli, zastavili jsme v malém kiosku, kde jsme si všichni dali langoše. A to bychom nebyli my, aby nás nenapadlo něco bláznivého. Vzali jsme ty tácky od langošů a začali jsme se s nimi bouchat po hlavě. Strašně jsme se u toho smáli a dělali rámus. Do toho začalo strašně pršet, ale to rozhodně nebyl důvod, abychom s bitvou přestali. Ty tácky byly od tatarky a kečupu a jak zmokly, tak z nich začaly téct zbytky kečupu, takže jsme byli všichni špinaví. Vedoucí se na nás pak trochu zlobili, ale užili jsme si spoustu legrace.

  Ringo

  Ve skautu rádi hrajeme Ringo. Já, moje sestra, kamarád a kamarádka jsme si házeli a vymysleli jsme si, že se Ringo kroužek bude jmenovat Evžen. Bylo strašně vtipné, jak ten kamarád pořád Evžena oblékal, dával mu najíst, strkal ho do spacáku a vůbec se k němu choval jako k živému člověku. To jsme se hodně nasmáli.

  Co je Ringo? Ringo je hra, ve které jsme rozděleni na dva týmy po pěti (my jsme hráli dva týmy po dvou, ale v pravidlech je po pěti) a hází se přes síť dvěma kroužky. Kroužky se chytají jednou rukou. Ve chvíli, kdy oba kroužky spadnou na zem, končí kolo, rozdají se body a hraje se dál. Hraje se do 15 bodů. Ale o tom třeba někdy příště.

  Ringo kroužky vypadají takhle:

  Ringo kroužky

  Zabíjení chroustů

  Když jsme chtěli všichni hrát Ringo, tak jsme si ohraničili pole pádly a šli jsme hrát. Ani jsme pořádně nezačali a přiletělo tam obrovské množství chroustů. My jsme si všichni vzali ty pádla a zabíjeli jsme ty chrousty. Já jsem si běžela pro pádlo, protože jich nebylo dost. A když jsem všechny viděla z dálky, mohla jsem se zbláznit smíchy. Oni vypadali tak vtipně. Všichni tam bouchali pádly a hrozně u toho ječeli. Já jsem se k nim přidala a taky jsem zabíjela chrousty. Po zbytek vody pak všichni šíleli, když viděli cokoliv letícího.

  Přejídání cukrem

  Taky jsme se stavili v jedné hospodě, kde měli moc dobré cukry do čaje. My jsme je tam začali brát a přejídali jsem se cukrem. Byla to taková soutěž, kdo sní nejvíc pytlíků cukrů. Já jsem snědla 7, kamarádka 18 a kamarád 32. Nevím, jak to dokázal.

  Procházka v noci

  Jeden den jsme šli v jedenáct hodin večer na procházku po městě. Jedna holka pustila písničky a všichni u toho začali zpívat. Z toho vyšel velmi nemelodický řev. :-D Byli jsme strašně hluční a ještě jsme tam začali tančit. Asi jsme vypadali jako největší blázni. Vraceli jsme se ve dvě ráno a šli jsme spát ve tři, protože jsme si tam ještě hodinu povídali. Byli jsme hodně unavení, ale tahle noc byla opravdu super.

  Doufám, že vám článek líbil. Pokud váháte jet na vodu, tak já bych vám to moc doporučila – jeďte. Je to skvělý zážitek.

  Přeji spoustu hezkých zážitků!
  Bětka

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 6. srpna v 19:53.
  Bětka_H v něm napsala:

  Děkuji.$>

  Příspěvek z 3. srpna v 9:59.
  FlySly v něm napsal:

  Pěkný článek, až na ty chrousty. Je mi jich líto. Udělali vám snad něco?

  Příspěvek z 2. srpna ve 20:32.
  JuldaMulda2010 v něm napsala:

  Asi absolutně nejzábavnější článek, který jsem tu zatím četla!!