Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zázračná modelovací hmota?

  vydáno  •  volný čas doma · vyrábíme
  Není to plastelína, ani keramika, ani modurit... Ale můžete si z toho vyrobit třeba zajímavé korále, náramek a nebo jiné super věci. Co to tedy je? Je to Fimo. Že jste o takové věci nikdy neslyšeli? Tak já vám o ní něco povím.

  Z FIMO hmoty lze modelovat různobarevné korálky., © Radkaa

  Fimo je hmota, ze které se dají vyrábět úžasné věci. Keramika je moc křehká, plastelína zase moc měkká, ale Fimo hmota se dá zapéct v troubě a při 110 stupních Celsia tuhne. Zajímá vás, co všechno se dá z Fima vyrobit? Málo toho opravdu není.

  Vídáte někdy děti se spirálovitou náušnicí v uchu? Pokud ano, tak tento takzvaný "roztahovák" se z Fima vyrábí. Kdo má raději něco jemnějšího, může zkusit vyrábět nejrůznější šperky. Úplní mistři vytvářejí kouzelné vzory pestrých květin a obrazců. Pokud se ale rádi nezdobíte, můžete tvořit figurky, vázičky, přívěsky a spoustu dalších věcí.

  A kde že tuto skoro zázračnou hmotu najdete? Pokud máte ve městě nějaké papírnictví a trošku v něm zapátráte, určitě Fimo najdete. Jediná nevýhoda je, že Fimo hmota není zrovna levná. Jeden balíček stojí okolo šedesáti korun, takže je to trošku zátěž pro naši kasičku.

  Je libo dílek melouna, kopretinu nebo raději něco abstraktního?

  Je libo dílek melouna, kopretinu nebo raději něco abstraktního?

  Já jsem Fimo hmotu poprvé objevila v časopise, více mě však zaujala na internetových obchůdcích. Jsem úplný začátečník a o Fimu zatím jen čtu. Vsadím se ale, že dárky z Fimo hmoty mile překvapí mé příbuzné a kamarády na Vánoce.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (45)

  Příspěvek z 7. března 2011 ve 23:14.
  BaFu v něm napsala:

  Mrkněte

  Taky vyrábím ww.fler.cz/twom

  Příspěvek z 22. ledna 2011 ve 13:11.
  Anucha v něm napsala:

  To zná skoro každý

  Fimo,zná skoro každej.Tak proč to píšou na Alíkovi?

  Příspěvek z 22. ledna 2011 ve 12:54.
  TerezQa011 v něm napsal:

  Prosím poraďte xD

  Ahoj Alíku fimo hmotu znám protože moje kamarádka mi k Vánocům udělala krásné náušnice a náhrdelník 16.


  Proto se chci zeptat i když jsem si pár tich komentářů četla kde se kupuje ta FIMO HMOTA.... ale prosím nechci ji kupovat přes internet ale třeba v papírnictví nebo kde by mohla být2Prosím o radu děkuju a Ahoj 21