Alíkoviny na téma Zdraví
Psychické trable – a co s tím?

Téma psychického zdraví bývá velmi často opomíjeno a přitom není o nic méně důležité než zdraví fyzické. Psychické problémy jsou v dnešní době tabu, což by tak rozhodně nemělo být. Proto přicházím s menším osvětovým článkem, který by mohl někomu z vás pomoci se o sebe alespoň trochu více starat.
Suchý únor
Co to je a proč ho máme

V únoru se obvykle začíná mluvit o tzv. „Suchém únoru“. Tento měsíc, který následuje po období oslav a novoročních večírků, se stal výzvou pro mnoho lidí, kteří se rozhodli na chvíli přestat pít alkohol. Ale co to vlastně znamená a proč se tato výzva stala tak populární?
Robotické vysavače

Chcete udržet svůj domov čistý, nebo chcete pomoct s výběrem robotického vysavače, anebo se o těchto moderních domácích mazlíčcích chcete dozvědět více? Pak je tento článek přímo pro vás.
Co získáváme z potravy?

Napadlo vás někdy, co všechno strava obsahuje? Věděli jste, že tuky nejsou jen škodlivé? Slyšeli jste někdy o tzv. minerálních látkách? Víte, k čemu je důležitá vláknina?
Zbavit se závislosti na cigaretách?

Odvykání kouření z pohledu nekuřáka. Nehleďte na ostatní. Buďte sami sebou, budete se cítit líp.
Až pošleme smrt do důchodu…

Představte si, že jednoho dne, který bude nejspíš podobně obyčejný jako dnešek, vyřeší vědci nejčastější základní příčinu smrti. Jen tak, zčista jasna, prošumí novinami zpráva, že umí zastavit a následně i zvrátit stárnutí.
Život s koronavírusom. Čo mi dal a čo mi vzal?

Čo mi dal a čo mi vzal život s koronavírusom? Osobná spoveď vtedy 14ročného pubertálneho dievčaťa.
Recenze knihy Pět kroků od sebe

Dva lidi s cystickou fibrózou – dodržovat mezi sebou rozestup 6 kroků je nezbytnost. Ale co by se stalo, kdyby rozestup změnili na 5 kroků? A co kdyby dokonce spolu odešli z nemocnice mezi lidi, kde jim kvůli jejich nemoci hrozí nebezpečí? Stella a Will obě tyto věci udělali.
Málo známé ovoce

Ovoce jako např. jahody, třešně, pomeranč, banány atd. zná každý. Ale je i hodně druhů ovoce, o kterých ani nevíme, že existují. Pokud máte rádi ovoce a chcete se něco dozvědět o méně známých druzích, přečtěte si tento článek.
Lowcarb a keto stravování

Už jste někdy slyšeli o lowcarb nebo keto dietě? Není to klasická dieta, kdy se mučíme hlady, jak by si možná většina z vás myslela. Pojďme se na to tedy podívat.
Heřmánek pravý

Víte, co je to za rostlinu? Jak vypadá, kde roste a na co se používá? Ne? Tak já vám to shrnu v dnešní Alíkovině...
Spánek a sny – 2. část

Četli jste mou první Alíkovinu o spánku a snech? Chcete si přečíst i druhou část? Zajímá vás, jak sny ovlivňovaly dny našich předků a jak je tomu v dnešní době? Zdávají se vám často noční můry a chcete se dozvědět, co můžou znamenat v reálném životě? Chcete vědět, jak vyložit svůj sen? To vše se dozvíte, když se začtete do této druhé části o snech.
Spánek a sny – 1. část

Jak často potřebujeme spát? Jaké fáze má naše snění? Kdy se nám zdají sny? Co je denní snění? Co je to snář a jak v něm hledat? Jestli vás to zajímá, čtěte dál!
Jsou „zdravé“ potraviny opravdu zdravé?

Kdo by neznal rohlík nebo chleba namazaný máslem. Tuto „pochoutku“ si každý rád dopřeje. V souvislosti s tím však slýcháme, že tohle pečivo není moc zdravé a že jiné je zdravější. Pojďme se v tomto článku podívat, jak to s tím pečivem dooprady je.
Pejsek Alík a jeho přejídání

Příběh vypráví o třech zvířecích kamarádech, kteří řeší problémy jednoho z nich – pejska Alíka. Pejsek Alík byl hrozný nenasyta a mlsoun. Snědl by úplně všechno, což ne vždycky bylo správné a dobré pro jeho bříško.
Strabismus jako jedna z očních vad

Slyšeli jste někdy o strabismu? Nebo jím dokonce trpíte vy sami, vaši kamarádi nebo někdo z rodiny? Chcete se dozvědět, jak se strabismem bojuji já? O tom, abych vám strabismus přiblížila, o tom je už má Alíkovina.
Nemocniční „týrání“ aneb Když se nachlazení tak trochu zvrtne

Někdy už marodil asi každý. Ovšem ne vždycky je to jen banální „kašlíček“ či „rýmička“, co trvá pár dní a všechno je zase dobré. Někdy se to bez pobytu v nemocnici zkrátka neobejde a ne vždycky je to tam jen takové, jako by vám chtěli akorát pomoct…
Život s depresemi

Určitě každý si prožil nějaký ten smutek. Ať už v rodině, mezi kamarády, v práci a podobně. Ale také tu jsou lidi s depresemi... Nalezneš zde: Co to jsou deprese, stupně depresí a něco k nim a jak žiji s depresí já.
Život s autismem

Život s autismem z mého pohledu. Nalezneš zde třeba moje bojování s učením a nebo maskování toho, že jsem jiný.
Příběh o pikniku a nepříjemných následcích

Na co byste neměli zapomínat o prázdninách, když je všude teplo a svítí sluníčko? Co všechno by se vám na sluníčku mohlo stát a zkazit vám prázdniny? Přečtěte si můj příběh a dozvíte se to... Možná se i poučíte.
Rýmovník citronový – pomocník všeho druhu

Rýmovník je skvělá bylina, která toho umí mnohem víc než jen ulevit od rýmy! Využívá se především v tradiční medicíně, ale i v kuchyni... to však není všechno. V tomto krátkém článku vám prozradím něco o ní, ale i pár věcí, které z ní můžete vytvořit, třeba mast nebo čaj a mnohem více!
Mé zážitky se zuby

Jednoho dne jsem jela na kole na hřišti u nás ve městě. To, co se stalo, navždy ovlivnilo můj život...
Můj život s brýlemi

Stručný článek o tom, jaké to je nosit brýle na dálku. Brýle nosím už 5 let.
Tajenka o cukrovce

Nějakou dobu zpět jsem psala článek o cukrovce a u tohoto tématu zůstaneme. Pojďme zjistit, kolik toho o této nemoci víte...
Jak se zbavit deprese

Jak poznat depresi a co je to úzkost? Jak se mezi sebou tyto dva pojmy liší a jak se deprese zbavit? To se dozvíte v dnešním článku, který jsem si pro vás přichystala.
předchozí | 123456 | další |