Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Žehlička na vlasy nebo natáčky a obyčejný fén?

  vydáno  •  Krása
  Když jsem si chtěla přát k Vánocům žehličku na vlasy, vždycky jsem od toho upustila. Pokládala jsem si totiž pořád stejnou otázku: "Stojí mi za to, aby mi ty vlasy zničila?" Žehličky totiž svým žárem vlasy vysušují. Když jsem o tom tak přemýšlela, vždycky jsem raději své přání změnila.

  Seznační účesy - Jak na něžné vlny: vyzkoušejte papiloty. Napoprvé ale raději nanečisto doma. Chce to trochu praxe, než trefíte hezké lokny., © Wella Professional

  Dneska existuje nová žehlička, která umí vlasy hydratovat, ale kdo mi ji za ty peníze koupí, když stojí několik tisíc? Je tu totiž ještě jiný způsob, kterým se dají vlasy narovnat, nebo naopak navlnit.

  Mám totiž velmi dlouhé vlasy a tak mi trvá trochu déle, než si je umyju a udělám s nimi to, co chci. Dlouho jsem si s nimi vždycky pohrávala a vymýšlela "nové" techniky, jak je navlnit a narovnat. Došla jsem proto k několika možnostem, se kterými bych se s vámi chtěla podělit.

  Když máte hlavu mokrou a chcete si vlasy navlnit, existují dva způsoby. Ten první je, že si je zapletete do copánků (můžete do různě velkých, nebo jen malinkých) a lehce vyfénujete - tak, aby byly polomokré. Pak půjdete normálně spát, ráno je ještě trochu vyfoukáte a pak si je rozpletete. Trochu je přelakujete, ať vám drží tvar, a je hotovo. Hlavně je ale nesmíte rozčesávat, to by se vám začaly hned narovnávat.

  Druhá možnost je si vlasy natočit na pěnové roličky s drátem uvnitř (dají se koupit v drogerii) a stejně jako u prvního typu vyfoukat a ráno přelakovat. Pokud si je chcete natočit hned ráno, v copáncích nebo na roličkách, tak je vyfoukejte rovnou do sucha.

  Pokud chcete mít naopak vlasy rovné, pak si je za mokra rozčešte a překlopte hlavu směrem dolů. Pomocí fénu a hřebenu je narovnáte, a to tak, že hřebenem budete projíždět pomalu vlasy a zároveň je fénovat. Nejlepší je fénovat úplně do sucha. Pak můžete jít spát a ráno stačí rozčesat. Pokud je rovnáte ráno, jednoduše je dofénujte a hotovo. A holkám s dlouhými vlasy radím: hlavně si ty vlasy nenechte ostříhat! Časem byste toho totiž litovaly.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (53)

  Příspěvek z 16. srpna 2020 ve 21:43.
  Janču v něm napsala:

  já ostříhání vlasů vůbeč nelituju protože je mám kudrnatý a strašně blbě se česaly (klidně i 20 minut) a ted to už něak jde

  Příspěvek z 8. května 2010 v 17:45.
  žirafík v něm napsal:

  Reakce na kkatika18:

  já mám taky vlasy rovné jako deska a taky mě tto štve...!! 13

  Příspěvek z 26. března 2010 ve 22:24.
  Paige v něm napsal:

  Reakce na králičisko:

  Holka, absolutne tomu nerozumíš a říkáš nesmysly... já kadeřnici studuji a to co tu tvrdíš je silný nedostatek informaci, tak pokud tomu nerozumíš radči pomlč...