Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Žehlička, párkrát ano, ale...

  vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Krása
  Taky jsi propadla tomu, že si žehlíš vlasy, aby vypadaly lépe a netrčely do všech stran? Já také, ale už jsem z toho venku =o). Než si začneš žehlit vlasy, uvědom si následky. Vlasy budou sice krásně rovné, ale po čase se zničí. Budou vysušené, a jejich regenerace bude trvat pěknou dobu.

  Seznační účesy - Profesionálně rozcuchaná: pár pramenů nakrepujte žehličkou, © Wella Professional

  Uvědom si, že vlasy se žehlí při 100 stupních, i více, a to je hodně. Takovouhle teplotu musejí vlasy snášet. A co když si spálíš ucho? Nebo prst? Je to nesnesitelná bolest, která se hojí několik dnů. Nehledě na to, že se ti pak ani nebude chtít chodit s holkama do bazénu, aby sis nenamočila hlavu a podle tebe, nevypadala jako blbeček.

  Než si je tedy začneš žehlit, zajdi ke kadeřnici a poraď se s ní, jestli by ti nevyhovoval nějaký účes bez žehlení vlasů, nebo se jí zeptej na narovnávací přípravky. Ty škodí o mnoho méně, než rozpálená žehlička. Nebo si zkus vlasy vyfoukat difusérem a pokud na to půjdeš správně, můžeš dosáhnout krásných vln. Já když si vlasy difusérem nevyfoukám, tak je mám taky takový všelijaký. Polorovný a polovlnitý a nemohla bych s tím jít ven =o). Difusér vlasy skoro neničí, pokud je budete foukat co nejmenší teplotou.

  A teď můj příběh: Do sedmé třídy mě moje vlasy moc nezajímaly, jaký měly tvar a podobně. Ale pak už jsem se chtěla líbit a trvala na tom, že si přeji koupit žehličku. Koupila jsem si ji a byla jsem mile překvapená, jak mám krásně rovné vlasy. A žehlila jsem si je každý den.

  Jen co začalo pršet, už jsem byla ve stresu, že se mi zvlněj a budu je mít hnusný. Kadeřnice mi říkala, že mi více sluší kudrnaté vlasy, ale já ji neposlouchala, ani rodičům se to moc nelíbilo. Také jsem nepoužívala žádné přípravky, které se dávají před tím, než si jdete žehlit vlasy, protože jsem si myslela, že mně se vlasy moc neničí. Když jsem jednou přišla ke kadeřnici, tak mi vytvořila tak krásné vlny difusérem, že jsem se divila, že to vůbec z mých, skoro rovných vlasů jde.

  Hned jsem běžela do elektry a koupila si fén s difusérem. Nakonec jsem z toho byla nešťastná, protože mi vlny vůbec nešly udělat. Tak jsem si je zase žehlila. Podruhé jsem se kadeřnice zeptala, jak to mám dělat a ona mi poradila. Odteď si žehlím jenom ofinu! Vlasy jsem měla hodně zničený a přípravky na regeneraci moc nepomáhaly.

  Teď mi ty vlny skoro každej závidí. Takže rada nakonec. Poraďte se svou kadeřnicí, jaký by vám slušel účes, pokud možno bez ničení vlasů. A když teda jiné řešení než žehličku nevidíte, tak si kupte nějakou šetrnou k vašim vlasům a ne za 300,- Kč, která vám vlasy spálí hned napoprvé.

  Tak hodně zdaru s vlasy ;o)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (74)

  Příspěvek z 8. srpna 2020 v 8:21.
  Kika44 v něm napsala:

  Ja mám doma žehličku na vlasy ale žehlím s ňou akurát pokrčené učebnice O:-)
  Ja mám husté vlasy a strašne sa uzlia takže by to asi aj tak na mne nemalo účinok :D

  Příspěvek z 7. srpna 2020 v 9:32.
  majdula2000 v něm napsala:

  Já měla vlasy vyžehlené jednou v životě. Byla jsem v lázních a holky na pokoji chtěly strašně moc vědět, jak to bude vypadat, tak jsem jim řekla, ať si to zkusí. Ale to už je takový 6 nebo 7 let zpátky. Jinak krom toho, že to ničí vlasy, mi to přijde i jako zbytečná ztráta času.:-)

  Příspěvek z 7. srpna 2020 v 1:58.
  LillMissAlex v něm napsal:

  Ja som si nikdy nežehlila ani nefarbila vlasy. Asi mesiac dozadu mi kamarát strihal vlasy a, citujem: "Už dlho som nevidel tak zdravé, lesklé a pevné vlasy." Nemám potrebu si ich zničiť a potom investovať do toho, aby boli zdravé :)