Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Zelená je dobrá... + kvíz

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Shrek – hodný zelený zlobr, který se musí smířit se dvěma důležitými věcmi. Za prvé: nesmí vystrčit nos ze své milované bažiny, jinak to špatně dopadne. A za druhé: že vidle vesničanů jsou zatraceně protivná věcička. Věřím, že spousta z vás o Shrekovi už slyšela a není třeba ho nějak sáhodlouze představovat. Co ale možná nevíte je příběh třetího pokračování zlobří ságy, jehož celosvětová premiéra se koná už 18. května. Nač se tedy můžete těšit?

  Shrek, © Česká televize

  Dovolte mi nejdřív stručnou rekapitulaci předchozích dobrodružství... V prvním dílu jsme se seznámili s milým zeleným zlobrem Shrekem, kterého vyhnala z bažiny touha po soukromí. Lord Farquad totiž začal s velkým zatýkáním všech pohádkových bytostí a kde hledat lepší skrýš než v osamělé bažině strašného a obávaného zlobra?

  kvíz

  Znáš dobře filmy o Shrekovi? Ověř si to v kvízu zlobra Shreka

  Shrekovi se to ale vůbec nelíbí a tak se rozhodne přijmout lordův podlý plán a donést mu z nejvyšší věže hlídané drakem princeznu Fionu, kterou si vybral za manželku. Všechno se ale trochu zamotá, když s ním na cestu vyrazí neodbytný mluvící Oslík, z draka se vyklube dračice se slabostí právě pro užvaněné osly a Fiona odhalí své velké tajemství...

  Druhá část nám nabízí pohled na šťastné zlobří manžele Shreka a Fionu, kteří si žijí spokojeně. Ale jen do té doby, než jim přijde pozvánka od Fioniných královských rodičů, kteří chtějí dát jejímu manželovi požehnání. A tak se spolu s Oslíkem vydají do dalekého království Za sedmero horami, kde je však čeká poněkud překvapené a chladné přijetí jak ze strany obyvatel, tak ze strany krále.

  Toho začne brzy vydírat Kmotřička víla, protože podle dohody, kterou kdysi dávno uzavřeli, měl Fionu osvobodit její syn – princ Krasoň. Král je zoufalý a nakonec zajde tak daleko, že si na Shreka najme toho nejlepšího zabijáka zlobrů – obávaného Kocoura v botách. Vše se čím dál, tím více komplikuje a když se do děje zamotá i lektvar Kmotřičky víly a notná dávka kouzel, není už jisté vůbec nic.

  A teď už ke třetímu pokračování – když se Shrek oženil s Fionou, nějak zapomněli na jednu dost podstatnou maličkost... že se z nich stává budoucí král a královna království Za sedmero horami. Fionin otec však onemocní a pokud zlobří pár nechce vládnout, musí za sebe najít odpovídající náhradu, jinak se budou muset navždy vzdát své milované bažiny.

  A tak se Shrek vydá spolu s Kocourem v botách a Oslíkem na velkou cestu, na které musí najít a přivést zpět Fionina rebelujícího bratrance Artieho. Mezitím v království Za sedmero horami shromáždí princ Krasoň armádu zlých pohádkových bytostí, se kterými se snaží dobýt trůn. Nepočítal ale s komandem bojovných princezen v čele s Fionou a královnou Lillian. A tak zatímco se Shrek s Kocourem a Oslíkem snaží „převychovat“ Artieho v budoucího krále, Fiona s princeznami brání trůn a s ním i osud celého království...

  Máte se skutečně na co těšit. Pokud byste se chtěli podívat na ukázky, najdete je ZDE. Souběžně se třetím dílem vznikal částečně i díl čtvrtý, který by se měl v kinech objevit už v roce 2010 – nejsou o něm však zatím žádné informace.

  Další zajímavé články:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (81)

  Příspěvek z 8. srpna 2010 v 18:06.
  tetecko2000 v něm napsal:

  Reakce na Hanykýřka:

   to máš pravdu to je nej díl ze všech 4254

  Příspěvek z 26. července 2010 v 15:21.
  Hanykýřka v něm napsal:

  fifinka

  4444fakt ssssuuuupppprrrr musi te to videt 26262625252525

  Příspěvek z 23. července 2010 ve 12:50.
  pukavka v něm napsala:

  Reakce na lenicka09:

  tak si to muzes nechat pro sebe proc to tu pises nás to nezajímá!!!! mě se shrek zvonec a konec treba líbí je to prča a pochybuju ze si hezci leda že bys byla fiona!!!17